Toyota RAV4

Toyota RAV4 yorum, Toyota RAV4 kullanıcı yorumları
Kullanıyorum 1 Beğen 1

Toyota RAV4 Kullanıcı Yorumları

Bu sayfa Toyota RAV4 yorum, Toyota RAV4 hakkındaki yorumları incelemeleri, Toyota RAV4 kullananların fikirlerini Toyota RAV4 nedir? nasıldır? Toyota RAV4 kullanan var mı? Toyota Rav4 2.0 valvematic Multidrive S extra,toyota rav 4 alınır mı? Toyota RAV4 tavsiye eder misiniz? sorularına cevaplar içerir.
2 Yorum
  • Edit: Model adını yazmayı unutmuşum.
    Toyota Rav4 2.0 valvematic Multidrive S Extra :)

    Rav4 suv olarak ilk piyasaya çıkan araçlardan. 22 yıl ne qashqai ne cr-v ne x3 vs... hiç kimsecikler yokken atılmış büyük bir adımdı. Sürekli kendini geliştirdi ve bir sorunsuzluk abidesi olarak hala satışa az da olsa devam ediyor. Çünkü trendlerle işi olmayan bir suv rav4. "1.6 dizel otomatik suv" olmayan suv'un dövüldüğü günümüz piyasasında maalesef yer edinmesi zor. Aslında Türkiye'nin vergi sistemi ya da lpg alışkanlığına uygun bir araç değil bu da az satılması için normal sayılabilir aslında. En azında 2 litre benzinli modelin direkt enjeksyonlu olmayan motoru olsaydı LPG takılmaya müsait olurdu ve gayet de satışları olumlu etkilerdi. Ya da Toyota'nın Rav4'e koyacak 1.6 güçlü dizeli olsa yine çok iş yapacak bir suv rav4.

    Neyse 2010 rav4 ümle ilgili kısaca yorumlaımı yazayım. Araç bozulmuyor. tamam bir kere sürücü tarafındaki cam açma butonları serviste yenilendi. Onun dışında diyeyim bozulmuyor araç. Yakıtı çok değil. 2 litre 158hp gidişi fena değil. Ne yavaş ne hızlı. Son hız otobanda bazen yetersiz kalabiliyor. Yani güçlü bir sedanla 180 le sabit gidebilirken ben 160 ı pek aşmıyorum. Hem yakıtı farkettiriyor hem zaten son hız 185. Arazide başarılı 40'a kadar diferansiyel kilidi kullanabiliyorsunuz. Lock düğmesine basmanız yeterli. Eğim iniş kontrolünü 1 kere kullanma ihtiyacı hissettim gayet başarılı çalışıyor. Yine eğim kalkış sistemi de faydalı. Acemiler yokuşlu yollarda da kullanabilir. Asfaltta yol tutuşu çok başarılı. .Sedan araçtan çok farklı değil. İçine oturunca heleki ilk kez suv'a oturuyorsanız çok heybetli geliyor yüksek oturuş pozisyonu keyifli kullanım sağlıyor. Süspansyonu ise en sevdiğim yanı esneme payı yüksek ve sessiz çalışıyr. Bagajı çok geniş arka koltuklar dümdüz yatabiliyor ve karavan gibi bir içi oluyor. Yakıtı söyle 100 liraya 250 km ortlama gidiyor diyeyim. Yani böyle bir araç için gayet iyi bence.
  • Toyota'nın Türkiye de sanki satmak istemediği, sanki silah zoruyla getirdiği bir araba. Benzinlisinin turbosu yok, şanzıman cvt, dolayısıyla çekiş zayıf. Dizelinin otomatiği ve 4 çekeri yok. Gücü kuvveti günümüz dizellerinin çok gerisinde. Hybrid modelinde ise 2.5 benzinli motor var. Bu yüzden hybrid motorların vergi avantajından da faydalanamıyor. Güzel bir motor-şanzıman kombinasyonu olsa kim biner dandik crossoverlara.