Jaguar XF

Jaguar XF yorum, Jaguar XF kullanıcı yorumları
Kullanıyorum 1 Beğen 1

Jaguar XF Kullanıcı Yorumları

Bu sayfa Jaguar XF yorum, Jaguar XF hakkındaki yorumları incelemeleri, Jaguar XF kullananların fikirlerini Jaguar XF nedir? nasıldır? Jaguar XF kullanan var mı? alınır mı? Jaguar XF tavsiye eder misiniz? sorularına cevaplar içerir.
2 Yorum
 • Jaguar XF, En iyi premium e segmenti otomobil... Yolda yağ gibi akarken viraj görünce şaşkına dönen mercedese benzemez. yola pençeleri yapıştırır. F10 5 serisiyle rahat kapışır hatta virajlarda daha bile iyidir. İçi çok elittir, farklıdır. Alınası araçtır ama 3litre güzelim dizel varken 2.2 dizel gördümü kaçarak uzaklaşın...Bİ kere o jantlar XF'e gitmez kaldı ki 2 litre üstü yükske vergi yüküne girmişsin niye güçsüz dizelle uğraşıyorsun.
 • Aynen katılıyorum yeni E serisiyle özellikle yavaş hızlı sert virajlara girerken korkuyorum her sert direksyon hareketinde otomatik esp freni devrede. Esp olmasa çok kafadan daldıydık. Bundan önce c200 kompresör vardı kesinlikle ön taraf daha iyi tutunuyordu. Ama bunun dışında yeni e her yönden muhteşem s serisinden arkasının darlığı dışında eksisi yok. Otonom sürüşü konforu sessizliği kusura bakmayın XF'le kıyaslanamayacak seviyede.Yakıt konusunda da XF'den falza yakmaz.
  isimsiz 11-10-2016
 • Jaguar deyince aklımızın bir köşesinde hep yer etmiş 8-12 silindirli titreşimsiz pürüzsüz çalışan motorlardan sonra bu küçük dizel hem de 4 silindiriyle Jaguar'a yakışmayacak biçimde bir ses ve titreşimle XF'i canlandırıyor.

  Evet Jaguar da artık yeni kasasında küçük (Kendisine göre küçük) bir dizele kavuştu. Land Rover'lardan bildiğimiz ingenium adlı dizel titreşim ve ses dışında 180hp ve 430nm tork ile performans olarak bir zayıflık hissettirmiyor. Ayrıca açıkcası araç azcık ısındıktan ve hareket ettikten sonra ilk çalışmadaki titreşim de kalmıyor ama bu bir Jaguar ve o ilk andaki titreşim ve ses bile altınızda bir Jaguar varken can sıkıcı olabiliyor. Bu arada motor sesi ısındıktan sonra bile gazlamalarda içeri yansıyor tamam bir benzinli sesi olsa tat verecek ama dizelin sesi de güzel değil.

  Yeni XF'in iyi yönleri yok mu tabi ki çok fazla:

  Bi kere imajı çok iyi fiyatı 520d'den ucuz,
  İç mekanı eski Jaguarlardaki kadar olmasa da kendine has güzellikte.
  Dairesel vites kumandasının yavaşça zeminden yükselerek çıkması, havalandırma kanallarının otomatik olarak açılması gibi ufak detaylar araca değer katıyor.
  İçi çok geniş 5 serisinden aşağı değil sadece arka kafa mesafesi belki 2-3 cm fazla olsa çok iyi olurmuş.

  Tasarımı önceki kasa gibi çok dinamik güçlü ve asil. Sanki 5 serisi değil de 7 serisi tarzında bir otomobil. Özellikle gece stoplar çok sofistike duruyor.

  Şanzıman muhteşem 8 ileri ve de ZF fazla söze gerek yok. Elektroniği vites geçişleri kararlı ve akıllı yapısı çok iyi.

  Bir de sürüş modları çok etkili çalışıyor. Mesela normal modda Fiat'larda city modu vardır direksyon tüy gibi olur. Yani o kadar olmasa da şehir içi kullanımda direksyon çevirme zahmetini çok azaltıyor. Sport mod ise direksyonu ve gazı dolu dolu yapıyor yani iki mod arasında çok fark var.

  Bir çok araç gibi hafiften direksyon sertleştirme gibi değil başka bir direksyon oluyor.

  Frenler ve yol tutuş muhteşem. Pirelli P Zerolar virajlarda ve de özellikle frenlerde tek kelimeyle muhteşemler yüksek hızlarda bile fren hissi ve gücü muazzam.

  İlk çalıştırma anından beri beğenmediğim ingenium kullandıkça kendine hayran bıraktı. 66 litrelik tam dolu depoyu bitirmek bir haftada nasip olmadı. 1 haftalık Konya ortalamam (890kmlik) 5.9litre! (tamam düz ovanın avantajı var ama yine de çok çok başarılı) Bunda yeni nesil motorun verimliliği ve Jaguar'ın 1590 kiloluk boş ağırlığı çok etkili. İstanbul ya da Ankara gibi yoğun trafikte normal kullanım stilinde 8 litreyi geçeceğini kesinlikle zannetmiyorum.