Honda Civic 10. Nesil

Honda Civic 10. Nesil yorum, Honda Civic 10. Nesil kullananlar
 • 10.nesil yeni civic Ekim 2016'da Türkiye'de satışa sunulacak.
  Yeni Civic'te makyaj gibi bir durum yok. Tamamen yeni bir Civic geliyor ve çok yönden sınıf atlamış durumda gözüküyor.

  Honda Civic 10.kasa kullanıcı yorumları resim


  Honda Civic 10.kasa kullanıcı yorumları resim


  Özellikle sürüş kalitesi, geniş iç hacmi, hatchback kasanın büyük bagajı( 478litre ! ), zengin motor seçenekleri, çok yüksek güvenlik rezervleri, düşük yakıt tüketimi ve dinamik sürüş özellikleri 10.kasa Civic'in en büyük artıları.

  Honda Civic 10.kasa kullanıcı yorumları resim


  Motor seçenekleri:
  1.6 litre 125 Hp Benzin + LPG
  1.5 litre 175 Hp Turbo Benzinli
  1.6 litre Dizel 120 Hp
  1.6 litre Dizel 160 Hp + 9 İleri otomatik
  1.5 litre 130 Hp Doğrudan Enjeksiyonlu Yüksek Sıkıştırmal oranlı (Yeni Mazda 3 benzeri) Atmosferik Benzinli

  160'lık dizel dışında otomatik şanzıman olarak CVT-7ileri direksyon pedallı şanzıman kullanılacak.


  10.jenerasyon Civic ııhs'den çok yüksek puanlar aldı. Jetta,a3,focus,golf gibi tüm rakiplerinden daha güvenli olduğunu kanıtladı.
  http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/honda/civic-4-door-sedan/2016  Honda Civic 10.kasa kullanıcı yorumları resim


  Honda Civic 10.kasa kullanıcı yorumları resim


  Şu an Amerika pazarında satışta ve Caranddriver gibi otomobil magazincileri çeşitli modellerinin hem test,
  hem de rakipleriyle karşılaştırmalarını yapmış durumdalar.
  Bunun dışında geçtiğimiz günlerde Antalya'da lansmanı da yapıldı. 10.nesil Yeni Civic ön inceleme videolarını aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz.
  yeni Honda Civic'in fiyatı henüz netleşmediğinden net bilgi veremiyoruz ama 72-75bin Tl arası başlangıç fiyatıyla piyasaya gireceğini tahmin ediyoruz.
 • Konsolu canlı gözle görünce eski civiclerle aradaki farkı anlıyorsunuz. dashboardun dokusu yumuşak ve göze hoş geliyor. Ama özellikle direksyon arkasındaki menulerin yavaş çalışması can sıkıcı. Aynı şekilde multimedya ekranı da seri tık tık çalışmıyor. İç genişliği göreceli. Kafası tavana deymeyecek 180 altı için sıkıntı hiç yok diz mesafeleri çok iyi ama uzun boylular özellikle arkada tavanla temas halinde olabilirler. Aracın en hoşuma giden yanlarından biri eşya gözü sayısı direkson alt sağında solunda kapılarda kolçakta vs... bo bol eşya gözü var. Ayrıca civiclerin genel sorunu olan yalıtım da epey arttırılmış ama hala bir golf 7 seviyesinde değil. Motor sesi hala çok gazda içeriye geliyor üstelik cvt şanzımanın yarattığı sabit bağırma da sportif bir tat vermediğinden kuru gürültü yansıyor içeri ama cvt'nin artısı da yüksek hızda az gazda çok sessiz tutabiliyor motoru.Yeni civic sedan en çok satan model olacaktır bence tasarımı hatchbackten iyi ve biz sedanı daha çok seviyoruz. Anahtarsız giriş sistemi de sanırım tüm modellerde standart olacak.
 • 1.5 turbo 180hp henüz Türkiyede satışa sunulmadı. Şu an için sadece eskiden de bildiğimiz 1.6 atmosferik satışta sadece.Ama 1.5 turbo 2017'de otomatik şanzımanla gelecek.
 • Civic 1.5 turbo Şubatta satışa sunulacak.
 • Ne dehşet motor seçenekleri varken bizi sadece 1.6 benzinli atmosferik motorlarla avutmaları kadar saçma bir şey yok. Önceki civic'teki 1.6 dizel mohteşem bi motor bence ama bunda o seçenek yok. Halbuki aranın içi çok kaliteli çok geniş. Arka diz mesafesi superbden geri kalmaz. İkisine de bindim rakamsal değerleri bilmem ama ferahlık hissi iki araçta farklı değildi. İkisinde de dizlerim ön koltuk benim boyuma ayarlıyken. bir koca karışdan biraz daha fazla boşluk bırakyor.
 • Arkası superbden farksız diz mesafesine sahip. Patron arabası bile olur.
 • Arkada birçok rakibinde olmayan daha konforlu, sportif ve güvenli özellikler sağlayan bağımsız arka süspansyon sistemiyle fark yaratıyor. Üstelik burulma çubuklu(torsiyon) sisteme göre fazla yer kaplayan bu sisteme rağmen sedanı 519litre bagaja sahip ve arka koltuk diz mesafesi de muhteşem. Üzerinde çok çalışılmış bir araç.
 • Önceki kasadaki 1.6 125hp'lik motor yeni kasada da kullanılıyor ve bu motor sadece 6 binTL farkla standart LPG'li olarak da alınabiliyor. bence kesinlikle lpg'li alınmalı. Çünkü hem fiyat ffarkı çok değil hem garanti sorunu yok hem de lpg butonu falan aracın orjinal butonu gibi. Üstelik dışarda yaptırma lpglerden en büyük farkı motrdaki 25 parçanın lpg'ye uyumlu olarak farklılaştırılması. Bu da verimlilik ve sorunsuzluk demek...

Honda Civic 10. Nesil Kullananlar

Honda Civic 10. Nesil Beğenen Kullanıcılar

Listene Ekle

Kullandıklarıma Ekle
Beğen

Honda Civic 10. Nesil Kullanıcı Yorumları

Bu sayfa Honda Civic 10. Nesil yorum, Honda Civic 10. Nesil hakkındaki görüşleri incelemeleri, Honda Civic 10. Nesil kullananların fikirlerini Honda Civic 10. Nesil nedir? nasıldır? Honda Civic 10. Nesil 2016 civic,2017 civic,yeni civic,yeni honda civic,2017 honda civic,2016 honda civic kullanan var mı? 2016 civic,2017 civic,yeni civic,yeni honda civic,2017 honda civic,2016 honda civic alınır mı? sorularına cevaplar içerir.