Fiat Egea Yorumları

(3)
Fiat Egea yorumları
Kullanıyorum Beğen

Fiat Egea Kullanıcı Yorumları

Bu sayfa Fiat Egea yorum, Fiat Egea hakkındaki kullanıcı yorumları incelemeleri, Fiat Egea nedir? nasıldır? Fiat Egea kullanan var mı? aegea,lounge,fiat egea 1.6 multijet alınır mı? Fiat Egea tavsiye eder misiniz? Fiat Egea şikayetlerini ve Fiat Egea sorularına cevaplar içerir.
23 Yorum
 • +İçi geniş ve ferah, bagajı geniş.
  +Konforlu hissettiriyor.
  +Donanımına göre fiyatı hesaplı.
  +5 yıl garanti ve servis ağı

  -Malzeme kalitesi ve işçilik pek iyi değil.
  -Uzun vadede sorunsuzluk riski

  Fiat Egea kullanıcı yorumları resim


  Fiat Egea kullanıcı yorumları resim

  Egea'yı 3 donanım ve 5 farklı motor seçeneğiyle alabiliyorsunuz.
  1.4 95 hp turbosuz benzinli
  1.4 120 hp 215nm torklu tjet Turbo benzinli (sadece hbde seçebiliyorsunuz.)
  1.6 turbosuz benzinli 110hp (Sadece sedanda seçebiliyorsunuz.)
  1.3 95hp 200nm tork m.jet dizel
  1.6 120hp 320nm m.jet dizel.
  Fiat opsiyon seçeneği sunmuyor.
  En baz model olan 1.4 atmosferik beslemeli Easy 51000TL (8 Eylül 2016 fiyatı)

  Fiyatının donanımına göre rakiplerinden ucuz olmasında ise Türkiye'deki tüketiciler için öncelik olmayan malzeme kalitesinin düşük tutulması da etkili gözüküyor.

  Araçta kullanılan bir çok plastik aksam ya orta ya da düşük kalitede. Mesela vites kolunun etrafındaki alanlarda kullanılan plastik kalitesiz duruyor. Aynı şekilde arka kol dayamanın içindeki plastik aksam da benzer etkiyi bırakıyor. Benim çocuklar bu arkadaki plastik bardaklıkları 1 dk da kırarlar. Çok hırçın olduklarından değil, parçanın yapısı mühendisliği öyle.. "-Bardaklık var mı var. Yaz donanıma : Arka kol dayamada bardaklık!" İşte genelde Japon ve Alman otomobillerinde restlamadığımız ve Fiat ya da bir çok fransız markada yaşananlar bunlar. Fransızlar, italyanlar genelde herhangi bir donanımın çizimi tasarımı vs... yapılırken bunun yıllarca sorunsuz çalışabilmesini hem çok önemsenmiyor hem de beceremiyor diye düşünüyorum.

  Mesela 97 model bir Mazda 323 sahibi olarak. 19 yaşındaki aracımın sorunsuzluğuna , iç ve mekanik aksamının ilk günkü halinden uzaklaşmamış yapısına hayranım ve bir Egea'nın aynı şartlarda 19 yıl sonra iç ve mekanik aksam olarak hiç iç açıcı olamayacağını biliyorum ve bunu görmek için kahin olmaya gerek yok diye düşünüyorum.  tarafından tarihinde
 • isimsiz tarafından on 2018-03-02 tarihinde
 • yerli malı yurdun malı. en çok reklamını beğendim. alınır mı gerçekten bilemedim. kararsız kaldım. ama kullanan arkadaşlar memnun duruyor.
  tarafından tarihinde
 • Araba fabrikalarının en büyük eksikleri arabanın jantlarıdır,normal metal jantları kalıpta başarken 6 dilim olarak basılsa,çelik janta gerek kalmazdı.enerjimiz ve yakıtımızda boşa gitmezdi.
  isimsiz tarafından on 2017-09-29 tarihinde
 • Öncelikle selamlar. Yen bir Fiat Egea 1.6 multijet Lounge sahibiyim. Aracı almadan önce Focus almayı düşünüyordum ama açıkası aynı fiyata boş Focus alacağıma Lounge multijet Egea beni cezbetti. Öncelikle aracın içi dışı çok şık ve iç genişlikleri çok iyi. Eski bir Linea kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim. Özellikle arka koltukta oturanlar Linea'ya göre çok rahat ediyorlar. ön koltuklar da gerek ayaklar gerek kafanız yeterince ferah duruyor. Bagaj da dışardan belli etmiyor ama çok geniş ve derin. Zaten 520 litrelik değerden anlaşılıyor. Vitesi çok sevdim manuel ama ilk kez 6 ileri kullandığımdan belki uzun yolda 6.vitese atabilmek büyük keyif veriyor. Gerçi artık 5 iler kalmadı bu sınıfta ama ben sevdim. Aracın yol tutuşu frenleri de keza Linea'ya göre bir kaç gömlek üstün. Egea 1.6 multijet yakıt tüketimi ne gelecek olursak. Benim şehir içi orta trafik ortalama 35-40 hızlı kullanımda 5.5 litre ama inanın daha da düşer hem aracım çok yeni hem de bu dönemde trafik olmadığı kadar sıkışıktı burada. Yani kısacası 5litre ile en fazla 6 litre arası yakacaktır. Uzun yol daha denemedim ama 110-120 6.vites 4 - 4.5 litreyi geçmez gibi gözüküyor. Gerçekten dizeller içinde bile az yakan bi dizel. Üstelik performansı da etkileyici. Piyasadaki bütün 1.6 dizellerden iyidir hızlanması. Yeni dizel astraya da bindim kesinlikle ondan daha hızlı bir yapısı var ama multijet üst devirleri çok sevmiyor çabuk vites büyütmek lazım. Donanımında da yok yok. Şehir içinde sık kullandığım city fonskyonu direksyonu tüy gibi yapıyor mesela, yine direksyonda sol taraf hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı barındırıyor ve kullanımı çok rahat, Otomatik kliması başarılı, tüm harfleri içieren güvenlik teknolojileri abs ebd bas msr dst vs... 5 inç ekran,navigasyon,ekrana yansıyan geri kamera, yokuş kalkış desteği, 6 hava yastığı, lastik basınç göstergesi, elektrikli bel desteği, park sensörü, city fonksyonu, alaşım jantlar... aracı keyifle kullandırtıyor.
  tarafından tarihinde
 • Aracı çok övmüşsünüz. İyi de o kadar şikayet niye. Bence siz taraflı yada Fiat çalışanı olabilirmisiniz. Bende almayı düşünüyordum ama, şikayetleri okuyunca vazgeçtim.
  isimsiz tarafından on 2017-10-21 tarihinde
 • Aracı çok övmüşsünüz. İyi de o kadar şikayet niye. Bence siz taraflı yada Fiat çalışanı olabilirmisiniz. Bende almayı düşünüyordum ama, şikayetleri okuyunca vazgeçtim.
  isimsiz tarafından on 2017-10-21 tarihinde
 • fiat egea 2016 long model aracımın ön sağ süspansıyon sesini iki servisde gideremedi bu ses kıronikmi yoksa imalat hatasımı BU SESİ ne kadar daha dinleyeceğim
  tarafından tarihinde
 • fiat egea lonk ful diye satılıyor diğer markaların fulleriyle kıyaslayın AYNALAR katlanmıyor ve daha birçok özellikleri eksik
  tarafından tarihinde
 • Haklısın abiciğim egea loungede izalasyon da çok zayıf YAĞMURLU havalarda lastiklerden gelen su sesi içeride çok rahatsız ediyor
  isimsiz tarafından on 2016-10-11 tarihinde
 • arkadaşım alman ve japon dan şaşma çünkü araçları babadan evlada miras kalacak kadar sağlam
  isimsiz tarafından on 2016-10-11 tarihinde
 • 1.6 multijet 2. Bir alman arabası almadığınızın bilincindeyseniz kalitesi sessizliği gayet normal.
  arka koltukları çok geniş diz mesafesine sahip. Donanımı en alt donanımda bile yeterli.
  Bizde Lounge var. Ve full+full tabirini tam olarak karşılıyor.


  Şık krom detaylar,
  yağmur, far sensörleri,
  ger kamerası,
  park sensörleri,
  hız sabitlemesi,
  17 alaşım jantları,
  otomotik kararan aynaları,
  tam otomatik kliması,
  perde hava yastıkları,
  5inç multimedya sistemi,
  standart navigasyonu,
  kumandadan bagaj açma,
  viraj aydınlatan sisler,
  devrilme önleme sistemi,
  yokuş kalkış desteği,
  panik fren desteği,
  abs,anti bloke fren
  ebd,elektronik fren dağılımı ayarlayan sistem
  esp,virajda savrulmayı önleyen sistem
  tcs,patinajı durduran sistem
  msr, motor freni tork düzenleyici
  erm,araç devrilme önleyici
  dst,dinamik geri bildirimli direksyon
  tpms,tyre presure izleme, yani lastik basıncını kontrol sistemi

  ve daha onlarcası standart.


  Eksileri: Biraz ses alıyor.
  Plastik kalitesi iyi değil
  45 yanaklı lastikler fazla dar
  ayrıca 225 lastikler de fazla geniş lastik sesini arttıran şeyler bunlar.
  Bagajı geniş. 520 litre ama tam yükleyip kapattığınızda bagaj kapağının alttaki bağlantı kolları yüklediğiniz eşyaların üzerine geliyor eşya yumuşaksa eziliyor sertse zaten bagaj kapanmıyor. Bagaj kapağının içinde bagajı kapatmak için bir tutamak yok, bagajın dışından tutarak kapatıyorsunuz dolayısıyla araç çamurluysa elleriniz de çamurlanıyor.
  tarafından tarihinde
 • Çekişi muhteşem bir araç ayrıca. 6ileri vitesi çok başarılı
  tarafından tarihinde
 • üst devirleri ölü ama meret feci gidiyor. Bindiğim en hızlı dizellerden biri. Sadece çabuk çabuk vites değiştirmek şart.
  tarafından tarihinde
 • Her şey donanım değil. bu fiyata bu donanım süper, yok geri vites kamerası yok lastik basıncı sistemi diyenlere allah kaza bela vermesin diyorum.
  Fiat Egea EuroNCAP test sonucu 3 yıldız!
  1990larda vardı bu sınıfta 3 yıldızlar...
  tarafından tarihinde
 • Bu devirde kimse 3 kuruşa 5 köfte vermez. Bi yerlerden kısıldığı belliydi.
  isimsiz tarafından on 2016-10-30 tarihinde
 • 3 yıldızı sedan modelde aldı. HB ile girdiği testlerden 4 yıldız aldı. Çünkü Hb modellere güvenilik paketi eklendi.
  isimsiz tarafından on 2017-12-21 tarihinde
 • 1.6 dizel otomatik en üst donanımı yani Lounge al üzerine plus ekle, metalik boya da ekle yine de fiyatı 85bin TL.
  Bir Focus ya da astraya ucundan donanım eklesen 85bin ediyor. Dizel otomatik olsun derseniz 100bin TL garanti...
  tarafından tarihinde
 • En bazı 53bin TL Aynı fiyata Auris varken dönüp bakmam.
  tarafından tarihinde
 • valla arkadaşım bnde 2016 ekimde hatcback benzinli 1 4 urban aldım şun u diyebilirim piyasanın en iyi yerlisi
  isimsiz tarafından on 2017-06-09 tarihinde
 • Fluence'den buna binince yalıtımı zayıf geldi. Araçların ikisi de kurumun aracı. Kendi aracımmış gibi incelemededim Ama egeanın Fluence e göre bence tek artısı virajlarda daha güven veriyor. fluencede bu da dizel ama zorlayınca egea daha performanslı hissettiriyor
  tarafından tarihinde
 • hb modeli sedandan daha iyi süspansyona sahip.Hem konforu hem virajdaki gövde kontrolu daha başarılı.
  tarafından tarihinde
 • Dynoda 1600 multijeti çip ile 148hp verdi gidişi 320d ile başa baş oldu.araca binen nereye tutunacağını şaşırıyor.Servis sorun olmuyor. Vites körüğü için gittiğimde anlamadılar bile.
  tarafından tarihinde
 • Evin ikinci aracı olarak kardeşlerimin de ısrarıyla istemeye istemeye aldığım:)
  1.6 multijet Egea Lounge'u özetleyeyim.
  Önce eksileri:
  Biraz ses alıyor. Kaporta yalıtımı titreşim ve ses yaptıracak kadar zayıf ama bu sınıfın genelinden çok da fazla değil sanırım.

  Diğer tüm özellikleri donanımı... doldurulmamış bir 3 serisi ayarında. Bir a serisi mb ile kıyaslarsam da mb'nin daha tok ama daha sarsıntılı olduğunu da ekleyeyim.
  tarafından tarihinde

Son Kullanıcı Yorumları

 • Fiat 500x yorumları
  Bir yıl 1.6 dizel olanını kullandım yakıt şehir içi 8.5 aşağı düşmedi bagajı desen bebek arabası bile sığmıyor.lastik alayım dedim 18 jant tanesi en az 800 tl satmaya kalktım 6 ay ilanda kaldı zorla sattım sakın bulaşmayın
  isimsiz
 • alfa romeo giulietta yorumları
  1.6 dizel 97 bin kmde 2013 model full araba cam tavan koltuk ısitma falan var 72 bin tl normalmi fiatı sizce degisen yok satışı nasıl oluyor tutuluyormu acaba
  isimsiz
 • Fiat 500x yorumları
  2 seneden bu yana aracı kullanmaktayım ve gerçekten Fiatın klasik 500 modelini modernleştirerek piyasaya sunduğu en iyi araçlardan bir tanesi olduğunu belirtmek isterim. Araç hem görüntü açısından hemde sürüş açısından üstün özelliklere sahip olup, düşük olan yakıt tüketimini doğru yağ ve doğru yakıt ile...
  isimsiz
 • Fiat Bravo yorumları
  iki kez alıp sattım,ilkinden çok memnun kaldığım için ikincisini de Bravo aldım.. ilk arabam 2008 di şimdiki aracım 2012 ve cam tavanlı.. 8 yıldir kullanıyorum bravoyu.. harika bir araç kesinlikle tavsiye ederim.. beyaz cam tavanlı hız sabitleyici olan modellerini tercih edin..
  üye1720
 • Bmw 1 serisi E87 yorumları
  kullanmadan önce ön yargılarım vardı ancak gidip bir golfe focusa astraya aynı parayı vereceğinize bunu alın 3-5 yıl modeli eski olsun ancak dışarıdan baya bir havalı oluyorsunuz arkadaşlar.
  üye1692
 • Renault Megane 3 yorumları
  Motor hasar riski yazdığında ne yapmalıyım
  isimsiz
 • Citroen C4 yorumları
  2016 c4 blue hdi kullanıyorum araç 40000 km oldu çekişi ve sürüş keyfî mukemmel ,bu aracı tercihetmemdeki ana neden , dizel araçlar genelde kendi motorunu kulanmayan markalarla dolu , opel, mercedes, gibi, faha önceki aracımda bu sorunu yaşadım kendi motorunu kullanmayan bir marka dizel aracim vardı ve bu tip araçlar serviste ve...
  üye1632
 • Seat leon 3.Nesil yorumları
  Aracı birsüre kullandım.Şahsi tecrübelerim;aracın malzeme kalitesi segment seviyesinin biraz üzerinde.Yol tutuş çok iyi , performans açısından gayet seri bir araç aracın 1.2tsi versiyonu ile arasında pek bir fark göremedim.Araç 200 km de olduğu için sivas ta şehir içi yakıt ortalaması7.2 7.3 lerde geziyordu ki bence...
  isimsiz
 • Fiat 500x yorumları
  500x biraz sert olabilir ama muhteşem bir yol tutuş bunu telafi ediyor. Günümüzde hangi araçlarda arkada bağımsız süspansyon var. Bu bile 500x'in kalitesini gösteriyor. şanzıman geniş oranlı ve verimli olduğundan dizel motorla 4 litre ortalama yaktırabiliyorum.
  isimsiz
 • Fiat 500x yorumları
  500x cross 1.3 multijet kullanıyorum.Yakıt olarak performans olarak kalite olarak çok memnunum. tavsiye ederim.
  isimsiz
 • Volkswagen Jetta Mk6 yorumları
  2010 sonrası makyajlı modellerde daha detaylı ve özenli bir yalıtım vardır.
  elise111s
 • Citroen C4 yorumları
  Sileceklerini açık bırakmak istedim beceremedim, motor kaputuna değdiğinden mümkünsüz gibi oluyor. İnternetten araştırınca youtubedan bu videoyu buldum bilemeyenler için paylaşmak istedim. linki aşağıda.
  isimsiz