alfa romeo

Alfa romeo

Alfa romeo Hakkında / Alfa romeo Nedir?

"Aşık olmak cesaret ister." Dersek, sanırım Alfa Romeo'yu iyi tanımlamış oluruz. 1910 yılında İtalya Milano'da kurulmuş ve 100 yılı aşkın bir geçmişe sahip markanın günümüze kadar onlarca aşık olunası modeli üretildi. GTV, 33, 145, 155, 156, Guilietta, Giulia... Hepsine zamanında en azından bir kere gözümüz kaymış, satın alma konusunda ise birçoğumuzun mantığı ağır basarak uzaklaşmış ama ufak bir azınlık ise aşka yelken açmıştır... "Alfisti" tanımı bu aşıklar için kullanılıyor. Bu modellerin hepsinin güçlü motor seçenekleri, üstün direksyonları ve yol tutuşları, kendine has tasarımları ve en önemlisi karakterleri var. Evet birçok sorunları da var. Yani en güncel modellerinden Guilietta kullanıcılarından bazıları bagajından su aldığından müzdarip. Ama pek bilinmez Ferrari F430 gibi modelleri de ön camlarından su alabiliyor... Güzellerin kaprisi çok olur diyerek bu kusurları bir kenara koyarsak. Özellikle 156,159 ve sonrası modelleri için diğer modellere göre çok sorunludur diyemeyiz. Kalite anlamında özellikle makyajlı 156 sonrası gayet başarılı modellere sahiptir. "Quadrofoglio" ( Latince 4 yapraklı yonca) yani doğada çok nadir bulunan (Belki de yoktur bilmiyorum) bu bitkiden adını alan modelleri de gerçekten çok nadir bulunan ve çok özel modelleridir.

Alfa romeo Kullananlara Sorular

Yeni Eski Beğeni
  • incognito 28-08-2019
    156 2002 model 2002 modellerde koltuk ısıtma ve soğutma varmı
  • üye2351 16-01-2020
    2004 156 TS 1.6 16V 270bin de bir araç baktım. Çok beğendim. Kararsız kaldım. Kronik sorunlar, Narin, Pahalı parça, vs. gibi yorumlar biraz hevesimi kaçırdı. Bilemedim ... ???
Sadece genel sorular
Sen de aramıza katıl, yorumlamaya başla
Bu sayfa Alfa romeo kullananlar tarafından oluşturulan Alfa romeo yorum , Alfa romeo kullanıcı yorumları , Alfa romeo şikayetleri , tavsiyeleri, önerileri, değerlendirmeleri, incelemeleri, Alfa romeo soruları , Alfa romeo nedir? nasıldır? Alfa romeo kullanan var mı? alınır mı? tavsiye eder misiniz? Alfa romeo özellikleri nasıldır? sorularına cevaplar içerir.