Toyota RAV4 3.Nesil

Toyota RAV4 3.Nesil yorumları

Toyota RAV4 3.Nesil yorumları

Yeni Eski Beğeni Puan
 • Steve 06-10-2016
  Edit: Model adını yazmayı unutmuşum.
  Toyota Rav4 2.0 valvematic Multidrive S Extra :)

  Rav4 suv olarak ilk piyasaya çıkan araçlardan. 22 yıl ne qashqai ne cr-v ne x3 vs... hiç kimsecikler yokken atılmış büyük bir adımdı. Sürekli kendini geliştirdi ve bir sorunsuzluk abidesi olarak hala satışa az da olsa devam ediyor. Çünkü trendlerle işi olmayan bir suv rav4. "1.6 dizel otomatik suv" olmayan suv'un dövüldüğü günümüz piyasasında maalesef yer edinmesi zor. Aslında Türkiye'nin vergi sistemi ya da lpg alışkanlığına uygun bir araç değil bu da az satılması için normal sayılabilir aslında. En azında 2 litre benzinli modelin direkt enjeksyonlu olmayan motoru olsaydı LPG takılmaya müsait olurdu ve gayet de satışları olumlu etkilerdi. Ya da Toyota'nın Rav4'e koyacak 1.6 güçlü dizeli olsa yine çok iş yapacak bir suv rav4.

  Neyse 2010 rav4 ümle ilgili kısaca yorumlaımı yazayım. Araç bozulmuyor. tamam bir kere sürücü tarafındaki cam açma butonları serviste yenilendi. Onun dışında diyeyim bozulmuyor araç. Yakıtı çok değil. 2 litre 158hp gidişi fena değil. Ne yavaş ne hızlı. Son hız otobanda bazen yetersiz kalabiliyor. Yani güçlü bir sedanla 180 le sabit gidebilirken ben 160 ı pek aşmıyorum. Hem yakıtı farkettiriyor hem zaten son hız 185. Arazide başarılı 40'a kadar diferansiyel kilidi kullanabiliyorsunuz. Lock düğmesine basmanız yeterli. Eğim iniş kontrolünü 1 kere kullanma ihtiyacı hissettim gayet başarılı çalışıyor. Yine eğim kalkış sistemi de faydalı. Acemiler yokuşlu yollarda da kullanabilir. Asfaltta yol tutuşu çok başarılı. .Sedan araçtan çok farklı değil. İçine oturunca heleki ilk kez suv'a oturuyorsanız çok heybetli geliyor yüksek oturuş pozisyonu keyifli kullanım sağlıyor. Süspansyonu ise en sevdiğim yanı esneme payı yüksek ve sessiz çalışıyr. Bagajı çok geniş arka koltuklar dümdüz yatabiliyor ve karavan gibi bir içi oluyor. Yakıtı söyle 100 liraya 250 km ortlama gidiyor diyeyim. Yani böyle bir araç için gayet iyi bence.
 • incognito 06-07-2017
  Toyota'nın Türkiye de sanki satmak istemediği, sanki silah zoruyla getirdiği bir araba. Benzinlisinin turbosu yok, şanzıman cvt, dolayısıyla çekiş zayıf. Dizelinin otomatiği ve 4 çekeri yok. Gücü kuvveti günümüz dizellerinin çok gerisinde. Hybrid modelinde ise 2.5 benzinli motor var. Bu yüzden hybrid motorların vergi avantajından da faydalanamıyor. Güzel bir motor-şanzıman kombinasyonu olsa kim biner dandik crossoverlara.
 • incognito 04-08-2017
  hybriti de türkiye de satışa çıktı. 2.2 motor olmasına rağmen yeni vergilendirmeden dolayı uçuk fiyatlarda değil. 200bin civarına ekonomik hızlı sorunsuz bir Rav 4 alınabiliyor. saçma gelecek ama aracın en sevmediğim yönü şu sen hybrit araç yapmışsın tüm donanımlar teknolojiler dolu dolu var. ama örneğin elektrik modu düğmesi 1996 corollada kullanılan plastik düğme.ya hiç mi bunu gören yok la biz 2020ye giriyoruz hybrit araçta böyle düğme olmaz diyen çıkmadı mı. linkini paylaşacağım.. bulursam tabi.
 • incognito 04-08-2017

Toyota RAV4 3.Nesil yorumla

Resim yükle

Soru & Cevap

Toyota RAV4 3.Nesil için soru sorulmamış.
Resim yükle

Toyota RAV4 3.Nesil ilanları

Toyota RAV4 3.Nesil için satılık ilanı girilmemiş

Satılık Toyota RAV4 3.Nesil ilanı ver

TL
Resim yükle
Bu sayfa Toyota RAV4 3.Nesil kullananlar tarafından oluşturulan Toyota RAV4 3.Nesil yorum, ikinci el ve sıfır fiyat, incelemeleri içerir. Toyota RAV4 3.Nesil yakıt tüketimi nasıldır? ne kadar yakar? ikinci eli nasıldır? Toyota RAV4 3.Nesil nedir? nasıldır? özellikleri nedir? Toyota RAV4 3.Nesil kullanan var mı? alınır mı? , tavsiye eder misiniz? fiyatları nasıldır? Toyota RAV4 3.Nesil şikayetlerini ve sorularını içerir.
Sen de aramıza katıl, yorumlamaya başla