Volkswagen Polo MK5 Yorumları

5 puan, 4 Yorum
Volkswagen Polo MK5 yorumları
Kullanıyorum 1 Beğen

Volkswagen Polo MK5 Yorumları

Bu sayfa Volkswagen Polo MK5 yorum, Volkswagen Polo MK5 hakkındaki kullanıcı yorumları incelemeleri, değerlendirmeleri Volkswagen Polo MK5 nedir? nasıldır? özellikleri nedir? Volkswagen Polo MK5 kullanan var mı? alınır mı? Volkswagen Polo MK5 tavsiye eder misiniz? Volkswagen Polo MK5 şikayetlerini ve Volkswagen Polo MK5 sorularına cevaplar içerir.

Yorumla veya Soru Sor

Puan Ver :
 
Toplam : 4 Yorum | 0 Soru
 • VOLKSWAGEN CANDIR :)
  tarihinde yorumladı.
 • Bugün bir işyerinden Gönder Abimizin 530 km'de sıfır ayarında 2017 1.2 tsi DSG Comfortline Polo'sunu kullandım. Highline ile en önemli farkı cam tavan olmayışı başka da bildiğim bi fark yok zaten:)
  Geçen ay 65bin TL'ye aldı. Poloyu gayet başarılı buldum. Rahatlıkla en sessiz ve tok B segmenti diyebilirim. DSG sakin karakterli ama aynı zamanda hızlı yani geçişleri hem yumuşak hem de hızlı. Tabi ki +- ile manuel modu da var ve yaklaşık 4000 devirde bile 3'den 2'ye atabiliyor yani spor kullanımlara hayır demiyor. Motor sesi 4000 devir civarına kadar kolay kolay içeri yansımıyor. Yine bu sınıfta diğer araçlarda hissedilen yalıtım zayıflığı Polo'da pek yok. Bir çok C segmenti araçla kapışır bu konuda.

  Çekiş kasa hafifliği ve torklu motor ve dsg uyumu ile birlikte gayet yeterli. Asla yavaş değil ve kolay kolay zor durumda bırakmıyor. Vites D/S de iken gaza yüklendiğinizde 2-3 vites birden düşürebiliyor. Fakat bu spor bir araçtaki gibi çok hızla olmuyor bir yarım saniye kadar bi bekleme süresi veriyor size. Fren pedalı fazla hassas. Konforlu yavaşlamalar yapmak için ayağınızı fazla kasıyor ve şehir içi kullanımda bu yorabiliyor. Çünkü daha dokunur dokunmaz güçlü bir yavaşlama eğilimine giriyor. Pedalın üst zayıf kavrama mesafesinin 1-2cm kadar artması gerekiyor. İç genişlikler ön kısımda klasik b segmenti çok geniş değil. Arka alan da kafam tavanla bitişik. Boyum 185 ve bu sınıfa göre normal. Malzeme kalitesi üst kısımlar gayet başarılı. Alt kısımlar ve vites topuzu civarı ise düşük kaliteli sert siyah plastikle kaplı ama göze batmıyor.

  Start stop ise övgüyü hakeden önemli bir donanım. Önceden 3 serisinde yaşadığım sarsıntılı start stoplardan sonra neredeyse hissedilmiyor. Hatta arkada oturanlar kesinlikle hissetmeyecektir diyebilirim. Teybimiz klimamız başarıyla çalışırken start stobumuz sessizce görevini yapıyor. fren pedalında çektiğimiz anda çalışmaya başlıyor gayet hızlı ve etkili.

  DSG oranları çok başarılı ama sportif kullanımı seven benim gibi tipler için(1.2 bir araçta bunu pek aramamak lazım orası ayrı:) 7 ileri bir oran varken viteslerin daha yakın oranlı olmasını isterdim. Manuel modda bir ralli aracı edasıyla (oranlar anlamında) hızlanmak keyifli olurdu. 7 vites 2400 devir civarında 115 km/s ile gidebiliyorsunuz. Ekonomi de burada başlıyor. Araç şehir içi sıkışık trafikte ve kısa mesafede ve üstelik Alanya'da klima sonuna kadar açık 9 litre civarı tüketirken. Uzun yolda DSG'nin büyük katkısı ve 180nm torkun da etkisiyle 4-5 litre aralarında yakıyor. 120 km'lik ortalama 4.7 ki daha aşağı çekilebilmesi mümkün.

  Not: Sis farı kenarındaki 2 parmak boyundaki kırılan plastik parçanın yenisi 50TL bunu da notlarımıza ekleyelim.


  Sonuç: Ben olsam 72bin'e Yeni Astra'nın en bazını alırdım. :)))

  (Bu yazıyı işyerindeki abimiz Gönder Bey de okuyacak ama olsun biz tarafsız bir siteyiz:) ) Ama Gönder Şefim Polo da güzel:) gerçekten güzel:) uzun yolda az yakıyor, konforlu, sessiz, küçük aileler için çok uygun ve tok bir araç.
  tarihinde yorumladı.
 • Arka koltuklarda kılıf ve çocuk için altı minder dolguluymuş. O yüzden yüksekmiş. boştayken oturdum ve 8-10 cm kadar kafa mesafesi var ki bu çok çok iyi bir değer.
  isimsiz 2018-01-05 tarihinde cevapladı
 • yazının sonu kötü :)
  tarihinde yorumladı.
 • 5 / 5
  Arka koltuklarda kılıf ve çocuk için altı minder dolguluymuş. O yüzden yüksekmiş. boştayken oturdum ve 8-10 cm kadar kafa mesafesi var ki bu çok çok iyi bir değer.(Boy 185)
  tarihinde yorumladı.