Honda Civic 9. Nesil

Honda Civic 9. Nesil yorum, Honda Civic 9. Nesil kullanıcı yorumları
Kullanıyorum 2 Beğen 1

Honda Civic 9. Nesil Kullanıcı Yorumları

Bu sayfa Honda Civic 9. Nesil yorum, Honda Civic 9. Nesil hakkındaki yorumları incelemeleri, Honda Civic 9. Nesil kullananların fikirlerini Honda Civic 9. Nesil nedir? nasıldır? Honda Civic 9. Nesil kullanan var mı? alınır mı? Honda Civic 9. Nesil tavsiye eder misiniz? sorularına cevaplar içerir.
7 Yorum
 • Civic efsanedir ve öyle kalacaktır.
 • civic efsanesi geride kaldı. Neden?
  Cevabı net ve basit aslında. Az torklu ama yüksek güçlü vtecler eski hafif civicleri uçuruyordu.
  ama hava yastıkları, izolasyonları, klimaları, ıvır zıvır donanımlarıyla civic çok kilo aldı ve vteclerin bu ağırlık karşısında etkisi kalmadı...
  dizel civic de çıktı ve o da ortama uydu...
 • - honda civic dizel
  - dizel civic? yok abi yanlışın var...
  yüksek devirli benzinli motorla özdeşleşen civic. dizel motorla 2014 ten beri yollarda. peki benzindeki civic başarısı dizelde devam edecek mi? açıkçası etmesi gerek çünkü honda çok başarılı bir dizel ünite hazırlamış gözüküyor. ama ama önemli çünkü civic de şimdiye kadar dizeli görmemiş insanlar temkinli yaklaşıyor. çünkü motor aracın en önemli parçası ve farklı motor farklı karakter ve farklı karakter farklı otomobil demek aslında ve kimse bilmediği aracı rahatça alamıyor. civic dizelin kendisine gelecek olursak. hatchback formlu kasa öncelikle çok geniş iç hacmi ve 410 litre bagajı hiç göstermiyor. Yapılacak bir test sürüşü hem bu güzellikleri hem de 120hp ve 300 nm tork performansını insanlara gösterip satışlara yansıtacaktır ama test sürüşü miktarı abi ki kısıtlı. o yüzden iyi tanıtımlar reklamlar şart ki hiç bir japon otomobili daha tr de gerçek anlamda reklam yapamamıştır bu da ayrı bir gerçek. dizel ünite 10 sn civarı 0-100kms ve 207 kms son sürati ile performans olarak keyif verebilen bir makina. şehir dışı sakin sürüşlerle 4 litre civarı ve ortlamada 4,5 -5 arası tüketim rakamları diğer dizelleri bile.kıskandıracak türden. üstelik 207 sin süratten bahsediyoruz...
  bu arada manuel aracın 6 ileri şanzımanının hem oranlarındaki başarısı hem de özellikle geçişlerindeki kısalık ve netlik s2000 tadı vermiyor değil.
 • Sedan kasasında saçları waxlayıp diktiğimde koltukta eğilerek sürmek zorunda olduğum annemin doğuştan tüplü, otomatik ama yinede çok hızlı gidebilen arabası. Sorun uzun boyum değil sanırım çünkü passatta böyle bir sorun yok hatta arka koltuklarında bile tavan yüksek. Civic'in arkasına zaten oturmuyorum bile.
 • 2014 civic hb dizel 120hp kullanıcısıyım. 62bin tlye sıfır almıştım şu an bu özelliklerde bir araç 90-100bin civarında. 2014 olmasına rağmen teknolojik olarak vede motor olarak çok iyi. Şu an satılan modellerin çoğundan hala öndedir. Dışardan çok büyük gözükmese de içi arka koltuklarındaki genişlikleri çok iyi. Bagajı birçok sedanla aynı büyüklükte.410litre hacmi var. Aracımdan her yönden memnunum. Yol tutuşu da muhteşem mesela. Virajlarda yarış aracı gibi yapışıyor heleki asfaltta eski tozlu değilse kesinlikle kaymayla alakası yok aracın. Viraj ne kadar sert olursa olsun direkyonu döndür o istediğin yöne gidiyor. Vites geçişleri de muhteşem kısa ve net buda çok keyif veriyor. Son süratinin de dizelle alakası yok rahat 220 yapıyor. Konforu çok iyi yalıtımı da eski civiclere göre iyi. Dizel Civic'i herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
 • Yalıtım konusunda hala ilerlemesi gerekiyor.
 • honda dizel motora el attıysa hakkını verir en iyisini yapar demiştim. hakkaten öyle bir motor olmuş. en başta klasik dizel sesi yerine neredeyse benzinli motor sesi edası var. devirlenme hızı ve sessizliği çok iyi. Hızlanması tork ve güç bandı geniş, şehir içi hızlı ekonomik olmayan tempoyla 6 litre ortalama honda dizelin büyük başarısı.