Renault Clio 4

Renault Clio 4 yorum, Renault Clio 4 kullananlar
 • renault un en iyi yaptığı işlerden biri olan orta sınıf için ürettiği clio nun hatchback modeli kesinlikle şehir içi tüketimi ve kolay park kabiliyetiyle yeterli seviyede alıcı çekiyor
 • Renault ve Clio hiç güven vermeyen ikili. Ama keratanın öyle tatlı tasarımı var ki. Hele bi de kullanıp da çukurları lokum gibi emdiğini hissedince aha bu sanırım olmuş diyorsunuz. Klasik renault dizel ve hafif kasa çok başarılı şehir için tüketimi sağlıyor. 5lt ortlaama gayet mümkün. çekişi güzel yazılım rahat atılıyor o zaman yakıt pek dğişmeksizin araç uçuyor.
 • euro ncap testlerine göre bu sınıfın en güvenli arabası, polodan iyi. yine bu sınıfın donanım fiyat oranı en iyi arabası
 • şekli ve standart sunudğu donanımıyla bildiğimiz clio lardan ayrılmış. renault saygımı kazandı. 890 cc turbo motoru 90 bg güç üretiyo, aynı araçta sunduğu 1200 motordan çok daha güçlü ve az yakıyor.
 • renault un güvenlik tertipatında zirve yaptığı araç (4 hava yastığı, abs, esp, asr)
 • Dışı tipi hala güncelliğini güzelliğini koruyor bence şimdiye kadar ki en şık Clio hatta en şık küçük şehir içi arabası. Yani en iyi tasarımlı B segmenti otomobil.
  4 yıllık 1.5dci kullanıcısı olarak 90hp lik aracımdan hakkında kısaca bildiklerimi paylaşayım.

  Önce eksiler.
  Start stop garip biçimde geç çalışmaya başlıyor.
  Yol bilgisayarının yazılımı kötü. Garip çalışıyor güven olmuyor bilgilere.
  Şehirlerearası yollarda kullanıma uygun değil pek en azından c segmentine göre belki normal ama rüzgar ve lastik sesini 2004 Bora'ya göre bile fazla alıyor.

  En sevdiğim özellikleri ise başta motoru.
  Dizel motor fiatın multijetleri gibi dar bir devir bandında çalışmıyor. Düşük devirlerde de yüksek devirlerde de dengeli ne aniden güç patlatıyor ne de yüksek devirde aniden ölüyor. Gayet geniş bandı var ve çekişi çok güzel.
  Tabi ki yakıt tüketimi en büyük avantajı bu dizeli kullanan Fluence bile 6 litreyi geçmezken tabi ki bizim ufaklık sıkışık trafikte bile sakin kullnaımda 5.5 litrelerde dolaşıyor. Trafiksiz akıcı yollarda 4 litre ortlamaları görmeye zaten alıştım.
  Ufak tefek sorunlar sağdan soldan gelen sesler serviste kolayca ve stressizce çözüldü sağolsun servis bu konuda çok yardımcı oluyor.
  Genel olarak şehir içi kullanımda gayet keyifli ve ekonomik bir araç tasarımı tarzı çok başarılı.Donanımı icon donanımla alınırsa çok iyi.

Renault Clio 4 Kullananlar

Renault Clio 4 Beğenen Kullanıcılar

Listene Ekle

Kullandıklarıma Ekle
Beğen

Renault Clio 4 Kullanıcı Yorumları

Bu sayfa Renault Clio 4 yorum, Renault Clio 4 hakkındaki görüşleri incelemeleri, Renault Clio 4 kullananların fikirlerini Renault Clio 4 nedir? nasıldır? Renault Clio 4 kullanan var mı? alınır mı? sorularına cevaplar içerir.