Xeljanz Yorumları

6 2 72 2
72 Yorum | 2 Soru
Xeljanz yorumları
6 Kullanıyorum 2 Beğen

Xeljanz için sen kaç puan verirsin? neden?

Xeljanz Özellikleri

Etkin madde olarak “JAK inhibitörü” olan tofasitinibi içerir. Bağışıklık sisteminin romatoid artrit (RA) gelişiminde rol oynayan kısımlarının işlev görmesini engelleyen bir ilaçtır. XELJANZ, daha önce almış olduğu tedaviden fayda görmeyen orta ila şiddetli aktif romatoid artriti olan erişkin hastaların tedavisi için kullanılır. XELJANZ, aşırı inflamasyonu (iltihabı) bloke ederek, eklemlerinizdeki ağrı ve şişlik gibi belirtilerin azaltılmasını ve günlük işlerinizi daha kolay yapmanızı sağlayabilir. XELJANZ’ın ayrıca, romatoid artritin eklemlerinizdeki kıkırdak ve kemikte neden olan hasarı yavaşlatıp normal günlük aktivitelerinizi gerçekleştirme becerilerini de arttırdığı gösterilmiştir.

Xeljanz Kullananlar

Bu sayfa Xeljanz kullananlar tarafından girilen Xeljanz yorum, incelemesi, tavsiyeleri Xeljanz kullanıcı yorumları, değerlendirmeleri, Xeljanz Yan etkileri nelerdir? zayıflatır mı? Xeljanz nedir? nasıldır? özellikleri nedir? Xeljanz kullanan var mı? alınır mı? , tavsiye eder misiniz? fiyatları nasıldır? Xeljanz şikayetlerini ve sorularını içerir.

Xeljanz Kullananlara Sorular

 • incognito • 15-08-2019
  2673 203 1298
  Nasıl - Mrb, xeljanz i bütün hastaneler yazmıyor, dicle üniversitesi yazmadı, başka hangi hastanelerde yazdirabilirim, cerrahpasa Server hoca ya randevu nasıl alınıyor, internette poliklinik numaraları tek var, siz nasıl randevu aldınız, şimdiden teşekkürler
 • incognito • 15-08-2019
  2673 203 1298
  Nasıl - Mrb, xeljanz i bütün araştırma hastaneleri yazmıyor, cerrahpasa da Server hoca dan yazdiranlar nasıl randevu aldı, İnternetten randevu için Dr ismi yazmıyor poliklinik numaraları tek yazıyor

Xeljanz Kullanıcı Yorumları

 • üye1921 • 29-11-2018
  1 0 2
  Merhaba, ben 3 aydır kullanıyorum Xeljanzı, 20 yıldır da alopesi hastasıyım. Kaş kirpik dökülmem olmadı çok şükür ama saçımda bölgesel dökülmelerim vardı. Çocukluk ergenlik derken zorlu süreçler yaşadım, g Kortizol hapı, deri altı kortizolleri, merhemler dahil pek çok tedaviyi denedim. Hepsi kısa süreli çözümler oldu ancak kesin bir çözümü bulamadım. Xeljanzın diğer ilaçlarda da olduğu gibi olası pek çok yan etkisi var. Uzun süreli kortizol tedavilerinin de ciddi yan etkileri var. İlacı kullanmakta tedirgin olan arkadaşlar düşünüp, kar zarar ilişkisine bakarak kişisel kararını verebilir. Süreçte her ay kan tahlili yaptırıp 3 ay da 1de rapor yeniletiyorsunuz. Sağlık bakanlığı ilacı 1 yıla kadar karşılıyor sonrasında ücreti kendimizin karşılaması gerekiyormuş. Doktor iyileşmeye göre ilacın dozunu düşürürse belki 2 ay da 1 alınarak maliyeti daha uygun olabilir ama şuan ben normal dozda alıyorum. Günde 10 mg yani 2 hap.
  İlaca başlamadan önce de yüzde70 'den fazla çay kaybım vardı. Şuan 3. ayım bitti, kafamın arkasındaki saçlarımın tamamen çıktı diyebilirim. Tepemdeki alanda yavaş yavaş çıkıyor çok şükür. Yan etki olarak cildimde yağlama biraz arttı, başka bir yan etkisini görmedim. Xeljanz da kesin bir çözüm değil ne yazık ki. Hastalığı modifiye edici bir ilaç, hastalığı tamamen tedavi eden bir ilaç değil çünkü.Sadece bağışıklık sisteminde görev alan bir enzimi engelliyor bu enzim aynı zamanda saçımızı döken mekanizmada da görev aldığı için bazı üst solunum yolu enfeksiyonlarına maruziyetimizi arttırıyor. Verem Savaştan alının I.N.H ilacını da bu yüzden koruma amaçlı içiyoruz. Biraz karışık anlattım ama yardımcı olabilmişimdir umarım:)
  • inhibitor • 06-12-2018
   11 0 33
   Büyük geçmiş olsun. 20 yıl... Benim bu hastalığa yakalandığımdan beri hep 1 2 yıl içinde geçeceği yönünde ümidim vardı. Stres tetikledi, stres geçince normale döner zannediyordum. Fakat sizler gibi uzun yıllardır bu derdi çeken arkadaşları görünce durumu anladım. Dediğiniz gibi Xeljanz hastalığı tamamen tedavi etmiyor. Peki çıktıktan sonra ne yapacağız? Bırakınca yine mi dökülecek? Ömür boyu mu kullanacağız bu ilacı?
  • üye1921 • 07-12-2018
   1 0 2
   Sağolun. 20 yılda çocukluk ergenlik dönemleri çok zor geçti. Hep strese bağlandı dökülmeler. Stres tetikliyor tabi ki ama her stresli insanın saçı dökülmüyor. Bizim strese tepkimiz böyle sanırım :)Ama İnşallah tamamen geçer hepimizinki. Xeljanzı kullanmaya başlarken doktorum ömür boyu da kullanabilrsin tansiyon ilacı gibi düşün demişti. Ama zamanla doz azaltılabileceğinden 2 yıldır kullanan hastalarda ilacı kesmeyi denediğinden de bahsetmişti. Sanırım saçlar çıktıktan sonraki süreç kişinin bünyesine, bağışıklığına bağlı yani bireysel olacak.Tıpki kimi ilacın ilk ayında sonuç alırken kiminin 6.ayda sonuç alması gibi. Belki bağışıklı sistemi hücreleri saç köklerimize saldırmayı unutur ve kesin çözüm olur. Belki de olmaz :) Şuan bilemiyoruz ama uzun yıllar bununla yaşayınca hem kabullenmeyi öğreniyor insan hem de umut etmeyi:)
 • Kerim1987 • 04-12-2018
  1 0 2
  Merhaba 2011 den bu yana alopecia unıversalis hastalığı ile uğraşıyorum tofacinib kullanmadan önce de doktorum bana verem savaştan ppd testi yaptırdı değerler normal çıktığından dolayı bu ilacın yanı sıra başka ilaç kullanmam söz konusu olmadı bir problem de görülmedi .Ardından göğüs hastalıkları bölümüne gittim ordaki doktorumda QuantiFERON testi yaptırdı ( tüberküloz )onda da değerler normal çıktı ocak 2018 itibari ile xeljanz 5 mg kullanmaya başladım günde 2 adet kapsül aldım yani 10 mg toplamı ağustos ayına kadar da devam etti arada boşluklar da oluştu tabi ilaç raporlarından dolayı şimdi ise on ikinci ay dayım toplamında 6 paket xelijanz kullandım ( saçların %70 -%80 i çıktı kaşların yarısı ) yeniden başvuru yapıldı onay geldi fakat son yirmi gündür de çıkan kaşlar ve saçlar yeniden dökülmeye başladı sanırım çok stresliyim :)Ayrıca boğazımda bitmeyen bir balgam var başka arkadaşta da bu oldu mu ? Teşekkürler herkese geçmiş olsun
  • üye1918 • 05-12-2018
   12 0 14
   kardeşim geçmiş olsun oncelikle kaşlar ve saçlar döküldü demişsin ilacı aktif kullanırkenmi döküldü yoksa ilacı bıraktınmı dökuldü bide ilacı devletmi karşıladı senmi aldın son sorum bu rapor nedirki bu kadar zorluk çıkarıyo insana tsk ederim simdiden
  • inhibitor • 06-12-2018
   11 0 33
   Geçmiş olsun. İlacı kullanmaya devam ederken dahi kayıp yaşamanız kötü olmuş. Moral gerçekten gerekiyor demek ki. Olmadı beraberinde psikolojik destek de alsanız.
  • Kerim1987 • 08-03-2019
   1 0 2
   Bu hastalık tamamen bulunduğunuz ortam ve yaptığınız stresle alakalı strese gelmıyor derece de çok narin ben ocak 2018 de başladım toplamında 8 paket ilaç kullandım fakat arada boşluklar oldu rapor süreçleri uzadı falan şu anda da bir aydır kullanamıyorum rapor sürecinden dolayı ,kullanmadığım zaman içinde de ufaktan dökülmeler oluyor tabi stresi de eklemek gerek sanki dünya yıkıldı altında kaldım.Herkese geçmiş olsun bu arada tedavim haydarpaşa eğitim araştırma hastanesinde devam ediyor .( istanbul )
 • üye1911 • 06-12-2018
  2 0 7
  Arkadaşlar merhaba 1 ay bitti 2. ayimdayim ve Rabbime çok şükür kaslarim çıkıyor artik boyamiyoruum ve çok uzun belli Saclarimda öylesine çıkıyor Rabbim sizede nasip etsin tez zamanda inşallah
  • inhibitor • 06-12-2018
   11 0 33
   Maşallah, çok güzel haber. 1 ayd bu sonuç çok iyi dimi. Genelde 8 aylık bir süre ön görülüyor. O kadar zamandan sonra güzel bir his olmalı :)
 • inhibitor • 06-12-2018
  11 0 33
  Sarımsak tedavisini deneyeniniz oldu mu? Doktorum yapma demişti. Bakıldığında deri yüzeyiyle alakalı bir hastalık da değil. Fakat Bir tanıdığın komşusunun kızı kaşlar dahil tüm saçlarını kaybetmiş çocukken. Gene doktor doktor gezmeler... Hiçbir tedavi sonuç vermemiş. Doğal köy sarımsağının suyunu sıkıp sürerek deva bulmuşlar 4 ay içinde. Hatta doktorları da nasıl oldu diye şaşırmış. Bir de babamın arkadaşı var. Onunla doğrudan konuştum. Gençliğinde yaşamış. Aynı senin gibiydim dedi. O da sarımsakla iyileşmiş. Deniyorum ben de. Her an sarımsağı bırakıp Xeljanz'a da başlayabilirim. Bir forum sitesine başlık açıp orda paaylaşımda bulunsak daha iyi olacak aaslında. Konu ilcın kendinden sapıyor zaman zaman.
  • üye1921 • 07-12-2018
   1 0 2
   Küçükken annem denemişti bende. O zaman dökülen alanlarım tek tük bozuk para kadardı. Deriyi kızartıp Kan dolaşımını hızlandırıyor sarımsak ama tam olarak nasıl etki ediyor bilmiyorum. Kullanıp fayda gören kişileri ben de duydum etrafımdan yıllar içerisinde ama fayda görmeyenler de var, kesin bir cevabı yok sanırım o yüzden. Forum sitesini de güzel fikir ben desteklerim :)
  • üye1842 • 09-12-2018
   2 0 7
   Sarımsağı biz ilk dökülduğü zamanlar denemiştik 12 13 yıl falan önce sanırım. Benimde annem ilk kafamı jiletle kazır sonra sarımsak sürerdi. İşe yaramıştı tek tük tüylenmeler olmuştu ama uzun sürmedi. Kanamış tahriş edilmiş kafaya sürüldüğünde acısı berbat oluyor. Kafamı canli canli ateşe vermekle aynı acıyı hissediyordum sonra tekrar döküldüklerini gördüğümüzde sürmeyi kesmiștik. Ayrıca zaten yaşımda küçük olduğundan bu tedaviyi uygulamak bu acıyı çekmek beni daha kötü etkilemişti o yüzden tekrar denemedik.
 • üye1918 • 13-12-2018
  12 0 14
  arkadaşlar son durumlarınızı paylaşın ara sıra bizde bilgilenelim herkes yazmazsa biz nasıl bilgi alışverişi yapıcaz yazmamazlık yapmayın lütfen
 • üye1753 • 16-12-2018
  22 0 6
  Slm eşim bu ilacı kullanıyor tedaviye başlayalı 7 ay oldu ilacı kullanmadan önce bütün kaşları kirpikleri sakalları dökülmüştü buna saçta dahil ilaca başladıktan 2 ay sonra kaşı kirpiği sakalı yine eskisi gibi çıktı baya gür bi şekilde şu an saçlarının her yerinde sarı tüylenme var ve ara ara siyah saçlar çıkmaya başladı biz tedaviye devam ediyoruz ilacın hiç bir yan etkisi olmadı her ay tahliller düzenli şekilde yapılıyor dr umuz server serdaroğlu
  • inhibitor • 16-12-2018
   11 0 33
   Merhaba, güzel haberler, inşallah saçları da en kısa zamanda çıkar. Birkaç sorum var. Ne zaman dökülme başladı? Dökülmeyi tetikleyen stresli bir dönem oldu mu? Sarımsak tedavisini denediniz mi?
  • üye1753 • 16-12-2018
   22 0 6
   Slm eşim alopesi araata hastasıydı çocukluğumçndan beri son 3 yılda alopesi üniversalise döndü hiç bir stres yaşamadı ama zaten saçının uzun yıllar çıkmaması zaten başlı başına büyük stres
  • inhibitor • 18-12-2018
   11 0 33
   Öyle tabii, hiç kolay değil. Ona destek olmanız takdiri hak ediyor. Umarım bu illetten tamamen kurtulmanın yolu da bulunur. Server Bey saçların çıktıktan sonraki aşama için bir şey dedi mi? İlacı kesmeyi deneriz, dozu azaltırız gibi.
  • üye1753 • 18-12-2018
   22 0 6
   Server bey ilaci keseriz demedi dozu azaltiriz dedi ilaci devlet 1 yil veriyor almasi baya zor esim her ay mugladan istanbula gidiyor ilaci yazdirmak icin ins bu ilac herkese sifa olur
  • üye1911 • 11-01-2019
   2 0 7
   Eşiniz kilo aldimi ben 3 ayda 12 kg aldım
 • inhibitor • 16-12-2018
  11 0 33
  Herkese merhaba. Farklı bir şeyden bahsedeceğim. Aşağıda linkini vereceğim sitede bir romatid artrit hastası Canan Karatay diyetiyle hastalığından kurtulduğunu anlatıyor. Biliyorsunuz romatit artrit tıpkı bizimki gibi otoimmün bir hastalık. Onlarda bağışıklık sistemi eklemlere saldırıp hareket bozukluğu yaratırken bizde kıl hücrelerine saldırıp dökülme yaratıyor. Onlara da son çare Xeljanz ilacı veriliyor. Hatta Xeljanz asıl olarak romatit artrit tedavisi için üretildi. Acaba bu diyeti denesek müspet sonuç elde eder miyiz, ne dersiniz?

  Link
 • üye1753 • 18-12-2018
  22 0 6
  Bu ilaci sadece cerrahpasada mi yazdirabiliyoruz yani rapor sadece ordami veriliyor esim her ay mugladan istanbula gidiyor ve 3 kere prosedurler tamamlanamadigi icin ilaci ucretli almak zorunda kaldi
  • inhibitor • 18-12-2018
   11 0 33
   İlaç zaten çok pahalı bir ilaç. Bunca maddi külfeti ve zahmeti niçin çekiyorsunuz? Cerrahpaşa'ya veya şehrinizdeki bir cildiyeciye sorsaydınız keşke. En azından git gel zahmetini çekmezdiniz. Cerrahpaşa'da aylık kontrolleriniz daha iyi takip edilir. Bunun dışında zaruri olduğunu zannetmiyorum. Bana bizzat Server Bey her ay gelmene gerek yok, bulunduğun şehirden de takibi yapabilirsin dedi. Raporlar 3 aylık çıkıyor. Ben de kendi şehrimdeki üniversite hastanesine gidip rapor çıkrma, takip ayrıntılrı-mümkünlüğü hakkında bilgi alacağım. İlk kutuyu Cerrahpaş'dan çıkardığım raporl aldım. 270 tl verdim.
  • üye1753 • 20-12-2018
   22 0 6
   Esim bi daha ki ay gittiginde server beye bi sorsun daha once konustugumuzda her ay kontrole geliceksiniz demisti belki simdi mugladaki arastirma hastanesine sevk eder ins
 • üye1918 • 02-01-2019
  12 0 14
  arkadaşlar son durumlarınızı ne olur paylaşın ya bizde başlayalım ona göre gören ne olur yazsın okuyup geçmesin
  • inhibitor • 03-01-2019
   11 0 33
   Siz ne zamandır muzdaripsiniz? ilacı aldınız mı?
  • üye1918 • 03-01-2019
   12 0 14
   ben yarın ilacı almaya gidicem inşaAllah işte benim 20 yıl oldu alopesi hastaligım bakalım yarın başlicaz hayırlısıyla
 • inhibitor • 02-01-2019
  11 0 33
  Sonuç almaya başlayan arkadaşlar öncesi/sonrası fotoğraflarını atarsa güzel olur. Ben de başlıyorum.
  • üye1911 • 11-01-2019
   2 0 7
   Ben 3 ayda çok güzel sonuç aldım ama resim atamam türbanlı bir bayanim kusura bakmayin
  • inhibitor • 14-01-2019
   11 0 33
   Estağfurullah
 • inhibitor • 04-01-2019
  11 0 33
  @üye1918 inşallah şifa buluruz. Eczaneye ne kadar ücret ödediğinizi de yazar mısınız
  • üye1911 • 11-01-2019
   2 0 7
   Ben 3 kutu aldim önce 1 kutu sonra 2 kutu farkli eczanelerden kesinlikle ücret odemedim
  • inhibitor • 12-01-2019
   11 0 33
   Teşekkürler bilgilendirmeniz için.
 • üye1753 • 13-01-2019
  22 0 6
  Fotograf yukliyecektim ama yuklenmiyor,birde merak ettigim su bazi arkadaslar ilaci alirken ucret odemediklerini soyluyorlar bu neye bagli anliyamadim,cunku biz her defasinda oduyoruz...
  • colombus • 14-01-2019
   5 0 2
   Link gibi sitelere yuklerseniz linkini buraya koyabilirsiniz
  • inhibitor • 14-01-2019
   11 0 33
   Buna ben de çok şaşkınım. Siz ne kadar ödüyorsunuz? Ben aldığımda ilacın fiyatı 1379 liraydı, devlet yüzde seksenini ödedi. Ben yüzde yirmisini ödedim 275 lira. SGK'da resmi talep oluşturdum. Ödemenin doğru olduğunu, tamamının karşılanmsı gibi bir durum olmadığını söylediler. Romatid hastalarında tamamı karşılanıyormuş. SGK'ya gideceğim bu konuyu açıklığa kavuşturmak için.
  • üye1911 • 14-01-2019
   2 0 7
   Arkadaşlar evet 3 kutu aldim ödeme yapmadim bende duymuştum bir bölümünü devlet karşılıyor diye doktorum benden resim istedi ve ben çok kötü bir haldeydim sağlık bakanlığına gönderildi hatta bana cok hastanin ücretini karşılamıyor devlet dedi beklicez dedi ve onayim geldiginde hastaneye gittim doktor bugün başlıyoruz dedi bende ne kadar ücret öderim eczaneye diye sorduğum da bana senin 3 kutunun onayi verilmiş ve hiç ödeme yapmayacaksin dedi bunu söyleyen doktorum du ve 2 farkli eczaneden aldım hiçbir şekilde ödeme yapmadim.
  • üye1753 • 14-01-2019
   22 0 6
   Bizde ilk zamanlar 350 oduyorduk en son 275 odedik
  • inhibitor • 14-01-2019
   11 0 33
   @1911 Yani o kadar ilginç ki. Dediğiniz prosedürleri biz de yaşadık. Fotoğraflar gitti, 3 aylık rapor çıktı ama %80'ini karşıladı devlet. Neye göre değişiyor merak ediyorum
  • üye1911 • 14-01-2019
   2 0 7
   Arkadaşlar inanın bilmiyorum 2 hafta sonra ilacim bitiyor doktora gideceğim ve neden ben ücret ödemediğimi doktoruma sorarim bide size muhakkak doktorunuz sağlık bakanlığından gelen yaziyi vermiştir eczaneye vermeniz için içeriğini okudunuz mu ??
  • inhibitor • 20-01-2019
   11 0 33
   okudum da ücretlendirmeyle alakalı bie şey hatırlamıyorum şimdi
  • incognito • 21-08-2019
   2673 203 1298
   İlacın alopesi de endikasyonu olmadığı için , devlet sadece
 • üye1753 • 20-01-2019
  22 0 6

   Xeljanz user reviews
  • üye1753 • 20-01-2019
   22 0 6
   Esimin 9.ayi saclari cikmaya basladi kaşlari kirpikleri 2.ayda cikmaya basladi ve eski haline döndüler şükür
  • üye2016 • 27-02-2019
   1 0 6
   Xeljanz Kullananlar ve Kullanacaklar İçin Whatsapp Grubu Kurduk;
   Linke tıklayarak katılabilirsiniz; Link
 • üye1918 • 20-01-2019
  12 0 14
  pardon eşiniz kaç senedir bu durumda ve tek bi kıl varmıydı yokmuydu ve ilacı nasıl aldıniz bilgilendirirseniz çok makbule geçer tşk ederim şimdiden
 • üye1753 • 21-01-2019
  22 0 6
  Eşimin dokulme cocukluk yillarinda basladi ara ara dökulup cikiyordu ama sin 10 yildir tamen dokuldu ve 3 yildir hemen hemen bi cok yerinde kil dahi yoktu ve 2018 de butun kasi kirpigi sakali dokuldu hic kalmadi sonra istanbul cerrahpasada deri hastaliklari profesoru server serdaroglunu bulduk
 • üye1753 • 21-01-2019
  22 0 6
  Esime biyopsi yapildi ve bazi tahliller sonra ilac kullanmaya uygun bulundu ve ilaca basladik
  • üye1918 • 22-01-2019
   12 0 14
   peki ilacı nasıl tedarik ettin acaba
 • üye1974 • 21-01-2019
  1 0 2
  18 yaşındayım 4 yıla yakın bir süredir bu hastalığı bünyemde taşıyorum yenmek için bir sürü tedavi denedim kremler,spreyler,iğneler,haplar ama hepsi geçici oldu çıkıp çıkıp dökülüyordu hep.1 yildir saclarimin tamamını kaybettim.Son 3 aydır da kaş ve kirpiklerimide kaybettim.gecen ay server beyi internette gördüm ve biraz araştırma yaptım hakkında saç konusunda çok başarılı bir Prof. Bi umut atlayıp istanbula geldim randevu almıştım özel kliniğine gittim ve konuştuk eski hastalarını gösterdi ilaç hakkında bilgi verdi daha sonra Cerrahpaşaya gidip tahlillerimi verdim sonuçları alınca bakanlığa xelijanz için başvuruda bulundum.
  Yorucu bir süreçten geçtim diyebilirim bu yorucu sürecin haricinde bide benim bu yıl son senem üniversite sınavım var hangisini düşüneyim bilmiyorum.
  Bugün bakanlıktan haber geldi ilacım onaylanmış hastaneye gittim reçetemi evraklarımı aldım Allahın izniyle yarın başlayacam ilaca bir ay sonra tekrar tahlillerle birlikte hastaneye gelicem.
  • üye1890 • 01-05-2019
   1 0 2
   Ben de 17 yaşıma gireceğim, yaklaşık 8 yıldır bu hastalıkla yaşıyor ve savaşıyorum. Sizin yaşınıza yakın olduğum için sizi anlayacağımı düşünüyorum. Sizin gibi denemediğin ilaç, krem,spey,kortizon,iğne,çeşitli ilaçlar ve denemediğim kalmadı. Fakat çoğu güçsüz geldi,bir faydası olmadı. İlk başladığında şaçkıran olarak başladı sofralarda ilerledi. Yaklaşık 1,5 yıl önce tüm saçlarımı, kaşlarımı kaybettim. Düşündüm, neden böyle oluyor? Artık ailemin de direnci kalmadı, çok uğraşıyorlar. Bana tek çare kendim kaldı. Eğer kişiliğimi değiştirirsem,zamanla düzelir umuduyla yaşamaktayım. Son zamanlarda kaş ve kirpiklerim azar azar çıkmaya başlıyor. Saçlarım pek çıkmasa da yine de mutluyum,kendimi Allah'ıma teslim ediyor,ona sığınıyorum. Mümkünse
   • üye1890 • 01-05-2019
    1 0 2
    Mümkünse, sizinle iletişime geçmek isterim.
 • üye1753 • 21-01-2019
  22 0 6
  Baslamana sevindim bu psikolojik olarak cok sarsan bi hastalik esiminde kasi kirpigi dokulmustu 2/3 ay sonra cikmaya basladi su an eski halinden farksiz ,ins sende en kisa zamanda sonuc alirsin
  • üye1974 • 22-01-2019
   1 0 2
   Teşekkür ederim Allah tüm hastalara şifa versin.
 • üye1753 • 22-01-2019
  22 0 6
  Eşim bugun istanbula gitti raporlarini yenilemek icin bu ilaci başka hastaneden alamiyormusuz tedavimize sadece cerrahpasada devam edicekmisiz her ay gidip gelicez mecburen
  • inhibitor • 22-01-2019
   11 0 33
   Bir şey anlamadım. Bizzat Server Bey bana kendi şehrinde tedaviye devam edebilirsin. Her ay gelmene gerek yok demişti. Ben de buradaki doktorlara sorayım bakayım.
 • üye1753 • 22-01-2019
  22 0 6
  Esimede oradaki cildiye doktoru yazmayi kabul ederse demis ama zor bi prosedur gibi duruyo cunku bu ilac romatizma tedavisinde kullaniliyor izmirdende gelenler varmis onlarda yazdiramadi sanirim universite hastanelerinde
Sen de aramıza katıl, yorumlamaya başla