Volkswagen Tiguan 2.Nesil

Volkswagen Tiguan 2.Nesil yorum, Volkswagen Tiguan 2.Nesil kullanıcı yorumları
Kullanıyorum 1 Beğen 1

Volkswagen Tiguan 2.Nesil Kullanıcı Yorumları

Bu sayfa Volkswagen Tiguan 2.Nesil yorum, Volkswagen Tiguan 2.Nesil hakkındaki yorumları incelemeleri, Volkswagen Tiguan 2.Nesil kullananların fikirlerini Volkswagen Tiguan 2.Nesil nedir? nasıldır? Volkswagen Tiguan 2.Nesil kullanan var mı? vw,2016 tiguan,2017 tiguan,2016 volkswagen tiguan,wolkswagen,wolksvagen alınır mı? Volkswagen Tiguan 2.Nesil tavsiye eder misiniz? sorularına cevaplar içerir.
14 Yorum

 • volkswagen tiguan kullanıcı yorumları resim


  2016 yeni Tiguan hakkında merak ettikleriniz burada... Araç şu an trend olan modern tasarım dili olan soğuk ve sert çizgilerle yeniden yorumlanmış. Güzel mi? orası tartışılır ama soğuk ve klas tanımlamasını ben bu tasarıma uygun buluyorum. Eskisine göre boyutlarda artış yaşanmış bu da doğal olarak bagaj ve iç hacme yansımız. Dingil mesafesi dediğimiz ön arka tekerlekler arası mesafe yaklaşık 8 cm uzayınca bu da normal olarak iç hacmi bi o kadar büyütür ama Tiguanda bu 8 cm (77mm) özellikle arka koltuk diz mesafesinden ziayade bagaja yaramış. Çünkü 3cm artan arka diz mesafesi yaklaşık 150 litre büyüyen bagaj yanında önemsiz kalıyor. Ama bu doğru bir tercih çünkü zaten Tiguan yeterince geniş arka hacmi olan bir araç ve bir suv'da önemli olan bagaj hacmi 615lt il yeterli seviyeye gelmiş. Yalnız bagaj ayırıcı parça rulo perde gibi değil de düz parça olunca büyük eşya kouylduğu zaman sorun yaratıyor... Bu arada arka koltuklar kızaklı yani ileri geri hareketli ve istendiğinde bagaj istendiğinde arka diz mesafesi insiyatifi olması büyük avantaj. Benzer sistemli Colt kullanmış ve bunun büyük avantajını yaşamıştım...
  Araç içi kalitesi klasik vw. donanıma göre koltuk döşemeleri ve kaplamalar değişiyor ama hepsinde malzeme ve işçilik sorunsuz.


  DONANIM VE MOTOR SEÇENEKLERİ

  1.4 tsi 125hp (sadece manuel) (highline alınamıyor)
  1.4 tsi 150hp (sadece DSG)
  1.6 tdi 115hp (sadece manuel)
  2.0 tdi 150hp (sadece DSG ve 4x4) (trendline alınamıyor)

  1.6 dizelde DSG olmaması dezavantaj. Gerçi TR'de DSG sıkıntısı yaşatan vw'yi düşününce çok sorun değil. Belki de müşteriyle sorun yaşamamak adına da alınmış bi karar da olabilir....

  Yine bana göre 125hp lik tsi ın otomatik ve 150 hp lik tsi ın da manuel alınamaması da önemli bir eksiklik bence.
  Mesela ben 150 lik tsi benzinli seçerdim alacak olsam.

  Ya da performansa önm vermeyen bayan sürücülerin de ekonomik tercihi 125lik tsi dsg olabilirdi...
 • DONANIM:

  Bildiğimiz Trendline, Comfortline ve Highline donanımlar arasındaki farkı da yine uzun uzun listelerle kafanızı bulandırmadan şöyle özetleyeyim.

  + olarak: Bir kere 3 donanımda da 3 bölgeli oto klima olması güzel.
  - olarak trend de 2 güvenlik donanımı es geçilmiş; yorgunluk tespit ve aktif kafalıklar!

  Trendline ile comfortline arasındaki detay farklar kro kaplama , ayak aydınlatması , koyu arka camlar gibi ıvır zıvır farklar dışında 5-6 tane önemli fark var.

  Yükseklik ve bel ayarlı ön koltuklar,(hadi bel tamam da yükseklik ayarsız bir Tiguan?
  Trend'de lastik tamir kiti, comfta ince yedek teker var.
  Hız sabitleyici,
  Yağmur sensörü,
  Oto farlar,
  trend 5 ve comf 8 inç yol bilgisayarı
  iki donanımda da 17 alaşım var ama tipler farklı.

  High da bunlara ek olarak başlıca 3 fark var.
  viraj aydınlatmalı led farlar
  gövde dışındaki görünüme etki eden görsel detaylar
  18 jantlar var.
  (yine ıvır zıvır farklar var vw sitesinden donanım detaylarını karşılaştırabilirsiniz)




 • Yeni Tiguan'ları canlı canlı gördükçe tasarımının gerçekten kötü olduğuna kanaat getirdim.

  Ön ızgaranın çizgileriyle devam eden farların bulanıklaştırdığı ön tasarım ve sanırım yaya güvenliği ve aerodinamik kaygılarla alçakta duran ızgara hizası gerçekten çirkin duruyor.

  Aslında bir çok kişi için de bu tasarım kafada soru işaretleri barındırırken aracın milyonloarca dolar yatırımlarla üretilen yeni kasa bir Volkswagen SUV olduğunu düşününce daha doğrusu bilinçaltından bunlar geçince o soru işaretleri kalkıyor ve sorgulamayı bırakıyoruz.

  Ama kral çıplak! Bu araçta bir tip, bir karakter sorunu var.
  Tıpkı 2016 Toyota Avensis ya da 2016 BMW X3, X4, X5, 7 serisi'nde olduğu gibi.
  (BMW'nin bu ön tasarımdan makyajla vazgeçeceğini umut ediyorum ki zor...)
 • 1.6 tdi highline dehşett...
 • Kullanmadan yorum sallamak kolay. Kusursuz araç yok piyasada ama en kusursuzlarının başında yeni Tiguan gelir. 1.6tdi trendline sahibiyim. Garip donanımlarla işim olmaz. Boş araba diyenlere sadece gülüyorum onlara alltyapısı, kasası markası güvensiz full+full araçlarıyla mutluluklar diliyorum. İçine binince güven veren tok, yol tutuşu spor araçtan farksız 100bin TL'ye sıfır 1.6 dizel VW Suv alıyorsunuz daha ne olsun...
 • 100 tl az para değil, türkiyede yaşayınca bu paraların insanların ağzında ne kadar kolay söylendiğini görüyorsun. amerikada 22 bin dolar tiguan,yani türkiyenin 22 bin tl si gibi. yazık valla.
  isimsiz 17-10-2016
 • Ne sallaması...ne garip donanımı... 1.6 tdi highline ek olarak cam tavan+geridönüş kamerası+park asistanı .... daha sonra keşke dememek için biraz sıkıntlı aldım.. sen inşallah keşke demezsin commando. ALLAH kaza bela vermesin...
  isimsiz 23-10-2016
 • Aractan Çok memnunum. Keşke diyeceğimi düşünmüyorm hiç. Aynı paraya alt segment donanımlı bir araçtansa sağlam kaliteli işçiliği argesi üstün bir araç daha mantıklı bence.
  Commando 30-10-2016
 • Hayırlı günler. 1.6 dizel tiguanda gücü yetersiz araba zorlanır gibi bir algı var bu konuda yorumunuz nedir bir kullanıcı olarak? Ve tabi ki yakıtı nasıl 2.0 tdi ile kıyaslarsak.
  isimsiz 05-11-2016
 • Evet 1.6 dizeli keyifsiz. Zaten mantık olarak 115hp bu kasaya az.Sollamalarda zayıf bir araç. Yüksek tork sayesinde araç gidebiliyor. tabi biraz da izafi kavramlar. Mesela hep atmosferik (turbosuz benzinli) araö kullanmış, TD araç kullanmamış birine yüksek tork başta performanslı bile hissettirebilir ama hızlanma isteği yetersiz. Kısaca ailece sakin sakin uzun yol yaparım. Zaten performansla işim olmaz geniş konforlu,sorunsuz araba isterim diyenler için beklentileri karşılar.
  isimsiz 05-11-2016
 • Eyi de 100 kusurluk araca bir cruise konmaz mi ya???
  isimsiz 01-04-2017
 • Artık otomobil fiyatları çok arttı ama yine de alım gücü olanlar için Tiguan çok başarılı bir model olmuş diyeyim. Eski bir VW kullanıcısı olarak Tiguan'ı ilk kez kullandım ve gerçekten özellikle yüksek sürüş pozisyonu , koltuk ergonomisi ve oturma pozisyonu araca iniş biniş normal binek bir otomobil kullanıcısı olarak bana çok keyifli geldi. Kafamda nasıl Tiguan alırım diye elli tilki dönüyor bu aralar. Donanım meselesine gelecek olursak, bence irade meselesi birçok standart donanım yeterli ama dış görünüşü güzelleştiren unsurlar jantlar kaplamalar vs...de eklenmeden tipi kötü gözüküyor bence... Ama araca binice sıcak bir hissi var aracın. Çabuk sevdiriyor kendini.
 • Arkadaşlar, Yorumlar neye dayanıyor? Önce bir deneyimlemek gerekiyor. Ben aldım biniyorum ve bir fikrim var.
  isimsiz 28-10-2016
 • fikrn nedir acaba
 • 2016 2tdi 150hp aracının yakıtı düşermi
 • Rodaj falan hikaye kullanım alışkanlığı ve araca alışma süreci belki yakıtı etkiler yoksa ilk kilometrelerde ne yakıyorsa daha sonra da o kadar yakacaktır. Şu an 8 litre ise ortalamanız belki 7.5 olur daha da farketmez.
  isimsiz 24-11-2016
 • 1.4 comfortline man sahibiyim 4 aydır kullanıyorum 10000 km yol yaptım uzun yolda asla yakmıyor 120 130 giderseniz geri kalan her seyi mükemmel bir de bi arabadan ne bekliyorsun o önemli Şehir içi yakıyor tabiki ama evde aslan besliyorsan sütünü vereceksin
 • Sert kullanimda sehir ici ne yakiyosun ustat
  isimsiz 21-04-2017
 • 1.6 dizel. Simdi eksik mi geliyor kasaya. Cunki bu jeep görünümünde. Sedanla ayni mi demeliyiz. 1.6 icin diuroum. 2.00 daha mi iui olurdu sizce alinmak istense
 • Göreceli bi kavram 1.6 dizel anca çeker bu kasayı. Keyif vermez. Eksik mi? tam sınırda aslında. İşin açıkcası önceki kullandığınız araçlardan sonra daha hızlıysa ya da perofrmans beklentiniz yoksa yavaş gelmez. Ama ben sıfır tiguan alıyorum bastı mı giderim mantığı varsa ertesi gün ilana koyarsınız aracı....
  isimsiz 23-12-2016
 • ayrıca tr'de 2 litre araç alınmaz.
  isimsiz 23-12-2016
 • 1,6 dizel variant kullanıyorum. 2013 model ve 0 100 değeri 12,5 sn. 105 bg 250 nm tork. Gayette memnunum.

  Tiguan da ise 115 bg 280 nm tork ve 0-100 10,9 sn.

  Megane 4 1,5 dci edc nin 0-100 ü 12,3 sn olduğu kadjar da aynı seçenek 11,8 sn olduğu bir dünyada 10,9 sn muadillerine göre gayet keyifli ve istekli sayılır.

  Bu yüzden yorum yapmadan önce muadilleri ile karşılaştırma yaparak yazmak gerekiyor.
  isimsiz 31-01-2017
 • Aracı yaklaşık 3000 kilometre ve 6 aydır kullanıyorum. Kalite algısı açısından alt kısımlarda sert plastik kullanılmış ama çok göze batmıyor. İç kalitesi Kadjardan ileri Tucson ve Sportagedan geri. Bu araçlardan özellikle yeni Sportage'ın iç kalitesi çok iyi olmasına karşın motor seçenekleri ve dış görüntüsü açısından alınabilir değildi. Tiguan donanıma önem verenler için alınacak araba değil çünkü volkswagen donanım konusunda çok fahiş fiyatlara sahip. Ben comfortline 125 tsi modelini 94500'e Afyon'dan aldım. Afyon bayisinin klasik volkswagen bayileri gibi tok satıcı tavırlarından uzak çok ilgili ve yardımcı olduklarını da belirtmeden edemeyeceğim. Yakıt konusunda yeterince deneme fırsatım oldu. Uzun yolda 120-140 km/saat gibi hızda seyrettiğimde tüketim değeri 6-6.5 lt arasında. 100 km/saat civarı seyrettiğimde 5.5 lt civarı. Konya-Adana arasında yaklaşık 500 kmlik yolda, otobanda seyir hızı 140-160km/saat, diğer kısımlarda 120km/saat hızlarda 6.4 lt tüketim oldu. Aynı yolun dönüşünde - Pozantı'ya kadar yokuş yukarı olduğundan sanırım - 6.7 lt tüketim değeri oldu. Otobanda 200 km/saat deneme fırsatım oldu. Araç kesinlikle çok stabil. Hızı hiçbir şekilde hissettirmiyor. Bu hızlarda bile sarsıntı yok. Yol sesi düzgün asfaltta yok denecek düzeyde. Bozuk asfaltta rahatsızlık veriyor. Motor sesi hiç yok. Rüzgar sesi yüksek hızlarda yan aynalardan biraz geliyor. Bagaj genişliği 4 kişilik aile için yeterli düzeyde. Qashqai ve kadjardan iyi. Arka koltukların öne kaydırılabilmesi gereğinde bagaj kapasitesinin artırılabilmesi, ön yolcu koltuğunun yatırılabilir olması uzun eşyaların taşınabilmesi açısından faydalı. Arka koltuk diz mesafesi çok iyi. Aracı son günlerde karlı havalarda da kullanma fırsatım oldu. Yerden yüksek olması nedeniyle az bir avantajı olsa da Vitara gibi dört-çeker bir araç sahibi olmak isteği duymadım diyemem.
 • 100 veya 120 km hızda devir saatine dikkat ettiniz mi kaçı gösteriyor du
  isimsiz 09-01-2017
 • 100 km/saat ve 120 km/saat hızda 5. Viteste 2500 ve 3000, 6. Viteste 2000 ve 2400. 140 km/saat 6. Viteste 2800 devir.
 • Çarpışma testinde hile yapmışlar. Kamera diğer tüm testlerde şöförü gösterirken, tiguan'da yolcuyu gösteriyor. Neden mi? Mankenin kolu ve kafası hava yastığını sıyırıp direksiyonla cam arasına giriyor. İkinci hile ise çarpışmadan sonra şöför tarafının ne durumda olduğunu gizlemiş olmaları. Mankenin ayağı öyle bir katlanıyor ki ayak ucu kaval kemiğine değiyor. Ancak gel gelelim avrupa'lı amcalar 5 yıldız vermişler. Alırken bir daha düşünün!
Etiketler : volkswagen suv otomobil