Volkswagen Tiguan 2.Nesil

Volkswagen Tiguan 2.Nesil yorum, Volkswagen Tiguan 2.Nesil kullananlar

 • volkswagen tiguan kullanıcı yorumları resim


  2016 yeni Tiguan hakkında merak ettikleriniz burada... Araç şu an trend olan modern tasarım dili olan soğuk ve sert çizgilerle yeniden yorumlanmış. Güzel mi? orası tartışılır ama soğuk ve klas tanımlamasını ben bu tasarıma uygun buluyorum. Eskisine göre boyutlarda artış yaşanmış bu da doğal olarak bagaj ve iç hacme yansımız. Dingil mesafesi dediğimiz ön arka tekerlekler arası mesafe yaklaşık 8 cm uzayınca bu da normal olarak iç hacmi bi o kadar büyütür ama Tiguanda bu 8 cm (77mm) özellikle arka koltuk diz mesafesinden ziayade bagaja yaramış. Çünkü 3cm artan arka diz mesafesi yaklaşık 150 litre büyüyen bagaj yanında önemsiz kalıyor. Ama bu doğru bir tercih çünkü zaten Tiguan yeterince geniş arka hacmi olan bir araç ve bir suv'da önemli olan bagaj hacmi 615lt il yeterli seviyeye gelmiş. Yalnız bagaj ayırıcı parça rulo perde gibi değil de düz parça olunca büyük eşya kouylduğu zaman sorun yaratıyor... Bu arada arka koltuklar kızaklı yani ileri geri hareketli ve istendiğinde bagaj istendiğinde arka diz mesafesi insiyatifi olması büyük avantaj. Benzer sistemli Colt kullanmış ve bunun büyük avantajını yaşamıştım...
  Araç içi kalitesi klasik vw. donanıma göre koltuk döşemeleri ve kaplamalar değişiyor ama hepsinde malzeme ve işçilik sorunsuz.


  DONANIM VE MOTOR SEÇENEKLERİ

  1.4 tsi 125hp (sadece manuel) (highline alınamıyor)
  1.4 tsi 150hp (sadece DSG)
  1.6 tdi 115hp (sadece manuel)
  2.0 tdi 150hp (sadece DSG ve 4x4) (trendline alınamıyor)

  1.6 dizelde DSG olmaması dezavantaj. Gerçi TR'de DSG sıkıntısı yaşatan vw'yi düşününce çok sorun değil. Belki de müşteriyle sorun yaşamamak adına da alınmış bi karar da olabilir....

  Yine bana göre 125hp lik tsi ın otomatik ve 150 hp lik tsi ın da manuel alınamaması da önemli bir eksiklik bence.
  Mesela ben 150 lik tsi benzinli seçerdim alacak olsam.

  Ya da performansa önm vermeyen bayan sürücülerin de ekonomik tercihi 125lik tsi dsg olabilirdi...
 • DONANIM:

  Bildiğimiz Trendline, Comfortline ve Highline donanımlar arasındaki farkı da yine uzun uzun listelerle kafanızı bulandırmadan şöyle özetleyeyim.

  + olarak: Bir kere 3 donanımda da 3 bölgeli oto klima olması güzel.
  - olarak trend de 2 güvenlik donanımı es geçilmiş; yorgunluk tespit ve aktif kafalıklar!

  Trendline ile comfortline arasındaki detay farklar kro kaplama , ayak aydınlatması , koyu arka camlar gibi ıvır zıvır farklar dışında 5-6 tane önemli fark var.

  Yükseklik ve bel ayarlı ön koltuklar,(hadi bel tamam da yükseklik ayarsız bir Tiguan?
  Trend'de lastik tamir kiti, comfta ince yedek teker var.
  Hız sabitleyici,
  Yağmur sensörü,
  Oto farlar,
  trend 5 ve comf 8 inç yol bilgisayarı
  iki donanımda da 17 alaşım var ama tipler farklı.

  High da bunlara ek olarak başlıca 3 fark var.
  viraj aydınlatmalı led farlar
  gövde dışındaki görünüme etki eden görsel detaylar
  18 jantlar var.
  (yine ıvır zıvır farklar var vw sitesinden donanım detaylarını karşılaştırabilirsiniz)
 • Yeni Tiguan'ları canlı canlı gördükçe tasarımının gerçekten kötü olduğuna kanaat getirdim.

  Ön ızgaranın çizgileriyle devam eden farların bulanıklaştırdığı ön tasarım ve sanırım yaya güvenliği ve aerodinamik kaygılarla alçakta duran ızgara hizası gerçekten çirkin duruyor.

  Aslında bir çok kişi için de bu tasarım kafada soru işaretleri barındırırken aracın milyonloarca dolar yatırımlarla üretilen yeni kasa bir Volkswagen SUV olduğunu düşününce daha doğrusu bilinçaltından bunlar geçince o soru işaretleri kalkıyor ve sorgulamayı bırakıyoruz.

  Ama kral çıplak! Bu araçta bir tip, bir karakter sorunu var.
  Tıpkı 2016 Toyota Avensis ya da 2016 BMW X3, X4, X5, 7 serisi'nde olduğu gibi.
  (BMW'nin bu ön tasarımdan makyajla vazgeçeceğini umut ediyorum ki zor...)
 • 1.6 tdi highline dehşett...
 • Kullanmadan yorum sallamak kolay. Kusursuz araç yok piyasada ama en kusursuzlarının başında yeni Tiguan gelir. 1.6tdi trendline sahibiyim. Garip donanımlarla işim olmaz. Boş araba diyenlere sadece gülüyorum onlara alltyapısı, kasası markası güvensiz full+full araçlarıyla mutluluklar diliyorum. İçine binince güven veren tok, yol tutuşu spor araçtan farksız 100bin TL'ye sıfır 1.6 dizel VW Suv alıyorsunuz daha ne olsun...
 • 100 tl az para değil, türkiyede yaşayınca bu paraların insanların ağzında ne kadar kolay söylendiğini görüyorsun. amerikada 22 bin dolar tiguan,yani türkiyenin 22 bin tl si gibi. yazık valla.
  isimsiz 17-10-2016
 • Ne sallaması...ne garip donanımı... 1.6 tdi highline ek olarak cam tavan+geridönüş kamerası+park asistanı .... daha sonra keşke dememek için biraz sıkıntlı aldım.. sen inşallah keşke demezsin commando. ALLAH kaza bela vermesin...
  isimsiz 23-10-2016
 • Aractan Çok memnunum. Keşke diyeceğimi düşünmüyorm hiç. Aynı paraya alt segment donanımlı bir araçtansa sağlam kaliteli işçiliği argesi üstün bir araç daha mantıklı bence.
  Commando 30-10-2016
 • Hayırlı günler. 1.6 dizel tiguanda gücü yetersiz araba zorlanır gibi bir algı var bu konuda yorumunuz nedir bir kullanıcı olarak? Ve tabi ki yakıtı nasıl 2.0 tdi ile kıyaslarsak.
  isimsiz 05-11-2016
 • Evet 1.6 dizeli keyifsiz. Zaten mantık olarak 115hp bu kasaya az.Sollamalarda zayıf bir araç. Yüksek tork sayesinde araç gidebiliyor. tabi biraz da izafi kavramlar. Mesela hep atmosferik (turbosuz benzinli) araö kullanmış, TD araç kullanmamış birine yüksek tork başta performanslı bile hissettirebilir ama hızlanma isteği yetersiz. Kısaca ailece sakin sakin uzun yol yaparım. Zaten performansla işim olmaz geniş konforlu,sorunsuz araba isterim diyenler için beklentileri karşılar.
  isimsiz 05-11-2016
 • Artık otomobil fiyatları çok arttı ama yine de alım gücü olanlar için Tiguan çok başarılı bir model olmuş diyeyim. Eski bir VW kullanıcısı olarak Tiguan'ı ilk kez kullandım ve gerçekten özellikle yüksek sürüş pozisyonu , koltuk ergonomisi ve oturma pozisyonu araca iniş biniş normal binek bir otomobil kullanıcısı olarak bana çok keyifli geldi. Kafamda nasıl Tiguan alırım diye elli tilki dönüyor bu aralar. Donanım meselesine gelecek olursak, bence irade meselesi birçok standart donanım yeterli ama dış görünüşü güzelleştiren unsurlar jantlar kaplamalar vs...de eklenmeden tipi kötü gözüküyor bence... Ama araca binice sıcak bir hissi var aracın. Çabuk sevdiriyor kendini.
 • Arkadaşlar, Yorumlar neye dayanıyor? Önce bir deneyimlemek gerekiyor. Ben aldım biniyorum ve bir fikrim var.
  isimsiz 28-10-2016
 • fikrn nedir acaba
 • 2016 2tdi 150hp aracının yakıtı düşermi
 • Rodaj falan hikaye kullanım alışkanlığı ve araca alışma süreci belki yakıtı etkiler yoksa ilk kilometrelerde ne yakıyorsa daha sonra da o kadar yakacaktır. Şu an 8 litre ise ortalamanız belki 7.5 olur daha da farketmez.
  isimsiz 24-11-2016
Etiketler : volkswagen suv otomobil

Volkswagen Tiguan 2.Nesil Kullananlar

Volkswagen Tiguan 2.Nesil Beğenen Kullanıcılar

Listene Ekle

Kullandıklarıma Ekle
Beğen

Volkswagen Tiguan 2.Nesil Kullanıcı Yorumları

Bu sayfa Volkswagen Tiguan 2.Nesil yorum, Volkswagen Tiguan 2.Nesil hakkındaki görüşleri incelemeleri, Volkswagen Tiguan 2.Nesil kullananların fikirlerini Volkswagen Tiguan 2.Nesil nedir? nasıldır? Volkswagen Tiguan 2.Nesil vw kullanan var mı? vw alınır mı? sorularına cevaplar içerir.