Renault Megane 4 RS Yorumları

(1)
Renault Megane 4 RS yorumları
Kullanıyorum Beğen

Renault Megane 4 RS Kullanıcı Yorumları

Bu sayfa Renault Megane 4 RS yorum, Renault Megane 4 RS hakkındaki kullanıcı yorumları incelemeleri, Renault Megane 4 RS nedir? nasıldır? Renault Megane 4 RS kullanan var mı? 2017 megane rs,2018 megane rs,2019 megane rs,2020 megane rs,2018 megane rs trophy alınır mı? Renault Megane 4 RS tavsiye eder misiniz? Renault Megane 4 RS şikayetlerini ve Renault Megane 4 RS sorularına cevaplar içerir.
1 Yorum
 • 5 / 5
  Yeni Megane RS'deki tamamen yeni nesil 1.8 Turbo beslemeli motor, 280hp ve 390nm Torka sahip. Yeni Megane RS , Tıpkı yeni 911'deki gibi, 4 tekerleğe de açı verebilen bir sisteme sahip. Sistemin kesişme hızı 60km/s. Yani arka tekerlekler 60km/s'ye kadar ön tekerleklere zıt yönde açı alıyor. Alabileceği maximum açı 2.7 derece. 60km/s sonrası ise aynı yönde açı alıyor ve bu açı da en fazla 1 derece. Bu arada "Race" modda kesişme hızı 100km/s yani 99 ile giderken ani bir direksyon hareketi çok kıvrak bir yön değişimine sebep oluyor!

  Şasi olarak 2 seçenekle satışta. Sport ve Cup. Doğal olarak Cup versiyon daha yarış odaklı. Sporta göre daha rijit.
  Renault Megane 4 RS'de Limitli mekanik kilitli diferansiyel,amortisör ve fren sistemi de elden geçirilmiş. Yavaşlamada elektronik olarak azaltılan kilit oranı, viraj girişlerinde önden kaymayı azaltırken; hızlanmada diferansiyelde arttırılan kilitlenme miktarı Megane'a her çıkışta bir kaç yüz milisaniye avantaj sağlıyor. Frenler de artık önde 355mm ile 15 mm daha büyük çapta.
  Görüldüğü gibi yeni Megane RS, Nurburgring önden çeker rekorunu yeni Civic'ten almak için çok çalışıyor. Aslına bakılırsa düşük hızlı bir pistte eski trophy serisi rs çoğu zaman yeni Civic type-r'ı geçebiliyordu ama güç isteyen Nurburgrinde Megane4 Rs'in işi zor gözüküyor.

  Link
  tarafından tarihinde
 • isimsiz tarafından on 2018-01-22 tarihinde

Son Kullanıcı Yorumları

 • Volkswagen Golf R yorumları
  500hp yapabilirsin tamam da keyif faktörü az... Bir megane RS ya da 308 gti'daki saflığı yalınlığı bulamayacağınız bir araç. Yabancı bir test editörü 911 için şöyle yazmıştı geçenlerde."Can sıkıcı derecede mükemmel" Belki de Turbo boşluklu bir araç ya da patinaja meyilli bir önden çeker veya arkasını bırakmaya...
  elise111s
 • Peugeot 308 gti yorumları
  İlla çift renk almanız gerekmiyor. Magnetic Blue ya da mat gri gibi çok güzel renk seçenekleri de var. Yaklaşık 1300tl gibi bir farkla alınabiliyor bu renkler.
  elise111s
 • Peugeot 308 gti yorumları
  3-4 ay önce 150bin TL iken şu an maalesef 197bin TL....Yine de Türkiye vergi şartları ve yakıt fiyatları düşünüldüğünde muhteşem bir performans aracı. Vahşi hızlanması, yol tutuşu, hafifliği, Fren gücü, sakin kullanımda yakıt tüketiminin azlığı ile nasıl alsam acabayı bolca düşündürtüyor... (Tek sorun...
  elise111s
 • Volkswagen Golf R yorumları
  Hafta içi işe rahatça gider gelirsin, haftasonu Ailece tatile de gidersin. Pistte Evolarla da kapışırsın.
  isimsiz
 • Renault Clio 2 RS yorumları
  Çok sıkı!!! 172 hp ile aşırı keyif veriyor sesi muhteşem.Açık filtre ve direkt son susturucu ile hem uçuyor hem uçuruyor. Virajları zaten muhteşem ayrıca bir de trophy denen modlei var ki türkiyede bulsam kaçırmam. orjinalinden Bilstein Amortisörlerle geliyor al piste git hazır araç.
  isimsiz
 • Renault Clio 4 RS yorumları
  Trophy versyonunun sis farlarına dikkat. Fardan logo yapmışlar...
  elise111s
 • Peugeot 308 gti yorumları
  Piyasada silik ve ezik durumda, başlıca 2 sebebi var. 1. sebep Megane RS, Focus RS ya da A45 gibi çok güçlü "isim yapmış" rakipleri var. 2.ve en önemli sebep de Peugeot'nun uzun yıllardır GTİ kavramının içini boşaltan araçları piyasaya sürmesi. (207gti gibi) Özellikle 106 ve 306 gti ile GTİ harflerini akıllara kazıyan...
  elise111s
 • Honda Civic Type-R FK2 yorumları
  2017 modeli Nurbergring önden çeker rekorunu tekrar ele geçirdi.
  isimsiz
 • Ford Focus 3 RS yorumları
  0-100km/s Fabrika verileri 4,6 sn. Gerçekte 5,4 sn Kış lastiği olması etkili sanırım.
  isimsiz
 • Peugeot 306 gti yorumları
  6ileri o zamanlar için özeldi. Vites oranları muhteşemdi. 1de 66. 2de 105 yani bir müthiş vir ivmeyle 66yaparken 2de düşük devirlerde oyalanmadan hızla 100e çıkabiliyordu.
  elise111s
 • Volkswagen Golf R yorumları
  2.15de başlıyor performans. Öncesine vakit kaybetmeye gerek yok.4.15'deki sollama da izlemeye değer.
  isimsiz
 • Opel Astra OPC yorumları
  20 jantlarla bile muhteşem amortisör sistemi ve flexride sayesinde konforunu koruyabilen araç. Hiperstrut sistem ile sınırlı kilitli dif sayesinde kalkışta sağa sola yalpalama da en aza indirilebilmiş. Ayrıca frenler de standart olarak Brembo
  elise111s