Renault Megane 4 RS Yorumları

5 puan, 1 Yorum
Renault Megane 4 RS yorumları
Kullanıyorum Beğen

Renault Megane 4 RS Yorumları

Bu sayfa Renault Megane 4 RS yorum, Renault Megane 4 RS hakkındaki kullanıcı yorumları incelemeleri, değerlendirmeleri Renault Megane 4 RS nedir? nasıldır? özellikleri nedir? Renault Megane 4 RS kullanan var mı? 2017 megane rs,2018 megane rs,2019 megane rs,2020 megane rs,2018 megane rs trophy alınır mı? Renault Megane 4 RS tavsiye eder misiniz? Renault Megane 4 RS şikayetlerini ve Renault Megane 4 RS sorularına cevaplar içerir.

Yorumla veya Soru Sor

Puan Ver :
 
Toplam : 1 Yorum | 0 Soru
 • 5 / 5
  Yeni Megane RS'deki tamamen yeni nesil 1.8 Turbo beslemeli motor, 280hp ve 390nm Torka sahip. Yeni Megane RS , Tıpkı yeni 911'deki gibi, 4 tekerleğe de açı verebilen bir sisteme sahip. Sistemin kesişme hızı 60km/s. Yani arka tekerlekler 60km/s'ye kadar ön tekerleklere zıt yönde açı alıyor. Alabileceği maximum açı 2.7 derece. 60km/s sonrası ise aynı yönde açı alıyor ve bu açı da en fazla 1 derece. Bu arada "Race" modda kesişme hızı 100km/s yani 99 ile giderken ani bir direksyon hareketi çok kıvrak bir yön değişimine sebep oluyor!

  Şasi olarak 2 seçenekle satışta. Sport ve Cup. Doğal olarak Cup versiyon daha yarış odaklı. Sporta göre daha rijit.
  Renault Megane 4 RS'de Limitli mekanik kilitli diferansiyel,amortisör ve fren sistemi de elden geçirilmiş. Yavaşlamada elektronik olarak azaltılan kilit oranı, viraj girişlerinde önden kaymayı azaltırken; hızlanmada diferansiyelde arttırılan kilitlenme miktarı Megane'a her çıkışta bir kaç yüz milisaniye avantaj sağlıyor. Frenler de artık önde 355mm ile 15 mm daha büyük çapta.
  Görüldüğü gibi yeni Megane RS, Nurburgring önden çeker rekorunu yeni Civic'ten almak için çok çalışıyor. Aslına bakılırsa düşük hızlı bir pistte eski trophy serisi rs çoğu zaman yeni Civic type-r'ı geçebiliyordu ama güç isteyen Nurburgrinde Megane4 Rs'in işi zor gözüküyor.

  Link
  tarihinde yorumladı.
 • isimsiz 2018-01-22 tarihinde cevapladı