Ford Focus 3

Ford Focus 3 yorum, Ford Focus 3 kullanıcı yorumları
Kullanıyorum 4 Beğen 4

Ford Focus 3 Kullanıcı Yorumları

Bu sayfa Ford Focus 3 yorum, Ford Focus 3 hakkındaki yorumları incelemeleri, Ford Focus 3 kullananların fikirlerini Ford Focus 3 nedir? nasıldır? Ford Focus 3 kullanan var mı? alınır mı? Ford Focus 3 tavsiye eder misiniz? sorularına cevaplar içerir.
5 Yorum
 • 6ileri düz vitesle uzun yolda keyifli kullanım sunabilecek virajlarda keyif verecek az yakabilecek hesaplı güzel bir araç. Ama fiyatından mı bilmiyorum en sevdiğim araçlardan biri olmasına rağmen beyaz focus görmekten kusma noktasına geldim. En azından sadece piyasada en az satılan yeşil, mor hatta pembe bile (yok pembe olmaz) renklerinden alabilirim.


 • 1 litre ecobbost ile 100km sabit hızla şehirlerarası 4 litre ortalama tüketim yakalayabildiğim tek benzinli araç. 500cc üstü motorsikletle bile bu değer zor.
 • Tekno paket Focus 1.5 tdci powershift

  fiyatına göre tüm yönlerinden çok iyi bir araç, Özellikle Motoru , otomatik vitesi ve donanımından çok memnunum. Şeritte kalma yardımcısı, kör nokta uyarısı, çapraz trafik uyarı sistemi, otomatik uzun farlar, geri vites kamerası ve daha onlarca teknolojik yeniliğe sahip bir araç. Benzer donanımı başka bir araçta golf astra falan en az 10bin tl pahalı.
  İçi gayet kullanışlı makyajsızının içine göre en önemli artısı dokunmatik ekranı. Birçok fonksyonu bu ekrandan yapabiliyorsunuz ve de çok detaylı içeriği var. Kullanması keyifi.
  Motoru da önceki focusuma göre çok sessiz ve tamamen farklı bir motor önceki 1.6tdci şimdiki 1.5 tdci ve hem gücü hem torku fazla . 120hp ve 300nm gibi yüksek performans garantili bir makina.Tüketimi performansla ters orantılı şehir içi ortalama yakıt tüketimi 5litre (akıcı trafikte)önceki 1.6 dizleimden tam bir litre az yakıyor hemde otomatik şanzımanla.
  Şanzıman tek kelimeyle müthiş, dsgnin aynısı zaten çift kavrama yani bir üst vites her daim hazır. hissetmiyorsunuz bile azcık hızlanıyorsunuz ve sakin basıyorsanız gaza hızınız 80 bile olsa tak tak vites 6 ya gelivermiş bile. Kullandığım en iyi otomatik şanzıman. Ford focus'u güncelleye güncelleye iyice mükemmel hale getirdi. Yeni focus 4 ne zaman çıkar bilmiyorum ama bu hali bile yeni focus çıktığında alınabilecek hatasızlıkta.Ses sistemi de focus klasiği çok güçlü ve net. Tek sorunu bagajı rakiplerinden küçük bir de bana yetiyor ama arka koltuklar daha geniş olabilirmiş.
  Son olarak detay olacak ama direksyon tasarımı ele oturuşu boyutları 10:10 konumunda bulunan genişlikler araca müthiş hakimiyet hissi katıyor ve zaten sürüşü ile bunu kanıtlıyor müthiş güven veren bir yol tutuşu var.
 • haklı
  ilker 01-12-2016
 • Güzel bir indirimle 100bin tl'ye aldım.
  100bin tlye alınabilecek en iyi dizel otomatik full+full araçtır kendisi.
 • 1.6 trendx duz tavsiye eder misiniz? Hesapli bir c segmenti almak uzereyim eski kasa sifir astra. Focus ve butceyi biraz zorlayarak jetta alabilirim astra 55 focus 63 jetta 66 tavsiyeleriniz nedir? Donanim pek onemli degil klima olsun yeter bana. Ariza cikqrmasin ici genis olsun sessiz olsun bi de az yaksin onceliklerim bunlar simdiden cevaplar icin tesekkurler
 • Hyundai Elantra derim. 59bin lira ve diğerlerinden çok daha atak bir otomobil. (10sn de 100) 6 ileri vitesi var. tasarımı muhteşem. yeni güncel bi kasa.uzunca yıllar yüzü eskimez.
  Focus genel olarak başarılı alırsanız hata yapmış olmazsınız. Ama o da 1-2 yıla kasa değiştirecek eski görünümlü aracınız olur ve ayrıca elantra içi daha geniş araç.
  Jetta iyice eskidi fiyat farkına değecek araç değil. Octavia'nın yeni 1 litre motorlusu o fiyata çok daha mantıklı. Donanımı zayıf biraz o kadar. Çekişi yakıtı çok daha iyi. Astra da çok eskidi 2016da 2010 yıllarının aracı.4 yıl sonra 10 yaşında göstereceka racınız olur. Ama başta da dediğim gibi Elantra alırsanız 4 yıl sonra bile hala aynı kasa olacağından sıfır aracınız varmış gibi güzel duru.
  Araç alırken kasa güncelliği bence bu yüzden önemli.
  isimsiz 05-12-2016
Etiketler : ford otomobil c segmenti