CITROEN C5

Citroen C5 yorum, Citroen C5 kullanıcı yorumları
Kullanıyorum Beğen 2

Citroen C5 Kullanıcı Yorumları

Bu sayfa Citroen C5 yorum, Citroen C5 hakkındaki yorumları incelemeleri, Citroen C5 kullananların fikirlerini Citroen C5 nedir? nasıldır? Citroen C5 kullanan var mı? alınır mı? Citroen C5 tavsiye eder misiniz? sorularına cevaplar içerir.
5 Yorum
 • https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/05/2005_Citro%C3%ABn_C5_SX_16V_hatchback_(2015-06-08)_01.jpg

  Babası Xantia'dan aldığı bayrağı başarıyla taşımıştır. İlk neslin tasarımı, özellikle de makyajsız hali pek beğenilmese de (Hatta bir arkadaşım fabrikasyon hata derdi :) özünde iyi arabadır. Tipini es geçersek (bence tipsiz değil, karizmatik ve tarz bir tasarım. Hatta tepkilerden dolayı değişen tasarım daha kötü oldu)özellikle havalı amortisörlü modelleri C5'i tam bir konfor uzmanı yapıyor.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d0/Citroen_C5.jpg

  Xantia sonrası sınıf atlayan yalıtım ve malzeme kalitesi C5'i gizli kalmış bir D segmenti kahramanı yapıyor. 2.nesil ise tasarım anlamında herkesin beğenisini kazanacak gerçekten şık bir tasarıma sahip. Eskişehir'de yeni kasasının ilk çıktığı yıl test sürüşü yapmış 180e çıkmış ve yalıtımına hasta olmuştum. Hızı hiç hissettirmiyor. Göstergeleri biraz karmaşık ve okunaksız gelmişti sadece onun dışında her yönden çok çekici bir araçtı.
  Citroen C5 kullanıcı yorumları resim


  https://store.donanimhaber.com/ca/cb/19/cacb1976df924148bbd98112a1ad4361.jpg
 • Hydractive 3+ sistem. Kesinlikle hayran eden bir sistem. Nerde klasik amortisör nerde bu... Bence Citroen özellikle Türkiye'de hakettiği yerde değil...
  Araç diğer yönlerden de zayıf değil ki az satmasına sebep olsun. 2.el karnesi ve uzun ömürlülük konularında da başarılı. Hatta Xantia da çok başarılıydı bu konuda...
 • 2008 model 1.6hdi sx güncel kasa C5 sahibiyim. Genel olarak aracımdan çok memnunum daha önce Mondeo da kullanmış biri olarak C5 'in Özellikle konfor anlamında çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Bir de mondeom benzinli 1.6ydı ve yüksek devir çevirmeden gitmiyordu. c5 de böyle bir sıkıntı yok motoru gerçekten çok özel bi motor. Hem performansı yeterli hem de ekonomik. C5 uzun yolda 5 litre ortalamayla gidebiliyor. Şehir içi Eskişehir'in trafiksiz düzlüklerinde sıkışık da olsa 6.5 litreyi kolay kolay geçmiyor. Modeo'da 9 litre yakıyordum. Aracımın en sevdiğim yönü özellikle uzun yolda süzülür gibi gitmesi ve hızı hissettirmemesi. 2.elde alınabilecek en iyi 1.6 dizel d segmenti otomobil olarak kesinlikle c5'i tavsiye ederim.
 • Bindiğim en sessiz araba. Şirket arabalarımızda yeni Passat , Mercedes yeni c serisi de var. Ama net olarak kesinlikle hepsinden daha konforlu ve de sessiz.