Citroen C4

Citroen C4 yorum, Citroen C4 kullanıcı yorumları
Kullanıyorum 1 Beğen 2

Citroen C4 Kullanıcı Yorumları

Bu sayfa Citroen C4 yorum, Citroen C4 hakkındaki yorumları incelemeleri, Citroen C4 kullananların fikirlerini Citroen C4 nedir? nasıldır? Citroen C4 kullanan var mı? 2006 citroen c4,2017 citroen c4,1.6hdi alınır mı? Citroen C4 tavsiye eder misiniz? sorularına cevaplar içerir.
8 Yorum
 • 2006 1.6hdi 110hp modelini 5 yıl 130bin km kullandım. Bundan önce 98 fiestam vardı. Aracı genel olarak değerlindirmeden önce Fiesta'dan sonra hissettirdiklerini paylaşmak istiyorum.En başta konsolun yani direkson arkasındaki alanın derinliği. Resmen masa gib ön camın bittiği yere çok uzaksınız ve aracın önünü kestirmek zor. Sürüşe geçince direksyon hissinin olmayışı! (Fiestadan sonra hafif ve yapay geliyor) Vitesi 1 e takarken yine Fiestanın vitesini aradığımı belirteyim. Ama yola çıkıp da bir kaç km yapınca.Muhteşem güvenlik hissiyatı hemen sizi sarıyor. Resmen bir kafes içinde gidiyormuş gibi hissettiriyor. ( Bu arada yıl 2006ydı ve ilk kullandığım yer Bilecik ve o anı dün gibi hatırlıyorum. ) Araç rodajı tamamlamak üzere o yüzden çok çok zorlamamış ama frenleri de bi zorlamaya çalışmıştım ki zorlanma belirtisiasla yoktu. Kısacası frenleri muhteşem. Fren tepkisi çok başarılı net ve çabuk aynı zamanda ani fren desteği de çok önemli bir güvenlik teknolojisi. Ayak gazdan hızlı çekilip de ya da fren pedalına ilk basış hızı hızlıysa aniden max fren basıncı uygulanıyor. Bu arada atmosferik sonrası dizel de ilk anda tepkisiz ve yavaş mı diye düşündürürken azcık yol alınca ve de vitesler yükseldikçe 260nm tork oha dedirtiyor. Ayrıca teknoloji dolu detayları da çok fazla. Otomatik kilitlenen kapılar. Kumandadan kapatılabilen tüm camlar. Kumandanda açılıp kapanabilen farlar. Geri vitese takıldığında ön silecekler çalışıyorsa arka sileceğin de çalışması gibi aslında günümüzde çokca olan detaylar o zaman bize çok iyi gelmişti...
  Aracın en güzel yanlarından biri de yakıt tüketimi. Ortalama 5,5-6lt şehir içi 6-7 şehirler arası 4-5.5lt tüketimlerde kullandık hep.Hatta rekor denemesi yapıp Esk-Bursa 150km lik yolu 2.8lt ortalamayla da bitirmiştim. 70-80km hızla gitmiştim bu rotayı.Bu arada direksyon hissi çok güzel olmasa da yol tutuşu ve viraj tutumu çok güçlü.düşük hızlı virajlarda az önden kayma var ama genel olarak çok güvenli.
  +tasarım
  +teknoloji
  +güvenlik
  +yolttş
  -direksyn
 • DÜŞÜK HIZLI VİRAJDA ÖNDEN KAYMA VAR DEMİŞSİNİZ DÜŞÜK HIZLA GİDERKEN NEDEN KAYSIN Kİ ARAÇ.
  isimsiz 20-01-2017
 • Düşük hızlı sert virajları kastettim.kafadan çabuk kayıyor. Zaten ne zaman zorlasam önce önü açılıyordu her zaman. Arkadan kopma hissi hiç yok. Güvenli ama keyifli bir viraj tutumu yok yani.
  tamamlan 21-01-2017
 • super bir yol tutusu vardi hala.ozlerim eski arabami viraj alisi.harikaydi.
 • Kışın uludağın zirvesine zincirsiz kar lastikleriyle çıktığım araç. İçinde huzur buluyorum bu aracın.
 • 2006 model SXPK benzinli modelini 2014 Ekim'de alıp 2016 Mayıs'ta sattım. 89bin km'deyken aldığım araba gayet iyi durumdaydı satarken de makul fiyata çok hızlı bir şekilde sattım. Zamanının fulü olan araba konfor, güvenlik ve performans olarak 10 yıllık bir araba için oldukça iyiydi. Debriyajın sertliği rahatsız ediiciydı fakat buda eskimişlikle/kullanım şekli ile alakalı olabilir. Vites geçişleri iyiydi, direksiyon biraz sert geldi bana ama tolerans dahilinde diyebilirim. Hız göstergesinin direksiyonun sağında konsolun yukarsında konumlanması göz temasını biraz zorlaştırıyordu. Hızlanması 1200 kg bir araba için başarılı fakat 147 N.m tork rampalarda çok yeterli diyemem tabi bunuda zamanında alt viteslere geçerek problem etmemek lazım. Bana dişe dokunur bir sorun yaşatmayan geneliyle memnun kaldığım bir arabaydı. Bagajın tatil yolculuklarında yetersiz gelmesi(320 Litre) bide sert debriyajından sıkılmam, yeni araba hevesi arabayı satmamın önemli nedenleriydi. Astra J Edition Plus Sedan 2016 aldım.
 • Ses yalıtımı çok iyi Bir de frenleri
 • Dizel 110 luğu 3 yıl kullandım. Gerçekten her yönden muhteşem bir araç ben alırken 45000km deydi ve boyasız kasazıs bir araçtı. Eski sahibi çok güzel kullanmıştı. Ben de satana kaadar aracı hiç sert kullanmadım belki bu yüzden hiç bir sorun arıza yaşatmadı. İlk kez dizel kullandığımdan tırmanma şeritlerinde çok keyifli gelmişti araç. Mesela hız sabitleyiciyi 120'ye sabitleyip ayağı gazdan çekiyordum ve yokuşlarda (3 yıl boyunca çok tırmanma şeridi çıktım cruise da ) daha bir kere de hızım 118 olmadı. muhteşem bir çekiş var bu dizelde. Ayrıca aracın yalıtımı muhteşem özellikle uzun yolda 140'a kadar çık yok desem abartmış olmam. Hele ki motor sesi zaten hiç hiç duyulmuyor. Kısacası çok severek keyifle kullandığım bir araçtı. Niye mi sattım? Çünkü C4 buysa C5 kimbilir nasıldır dedim ve şu an için 2011 dizel C5'imden de çok memnunum. Motor aynı ama çekiş özellikle ara hızlanmalarda C4 az daha iyiydi. Yalıtım konusunda ise C5 bir tık daha iyi ki bu C4 ün çok iyi yalıtımından sonra çok iyi bir şey aslında...
 • İlk C4'in dışı, yeni C4'ün içi daha şık.

  yeni c4 diyoruz ama bu sıradan tasarımla zaten çoktan eskidi.

  İlk c4 hem iyi pazarlamayla hem de o zamanlar psa 1.6 dizelin ilk yıllarının da gücüyle büyük başarı yakalamıştı ama yeni c4 ün böyle bir gücü yok.

  Yeni C4 bu sorunu yeni motor ve şanzımanla çözmeye çalışıyor. 1.2 130hp lik turbo motor ve yeni başarılı tam otomaitk 6 ileri şanzıman zayıf bir pazarlamayla piyasaya sinsi bir giriş yaptı. Aslında tüketimi fiyatı başarılı şanzımanıyla rekabet gücü çok yüksek. Belki de en büyük sorunu birilerinin VW, Hyundai ya da Ford bayilerine giderken Citroen bayilerini es geçmeleri.